wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miasto montuje czujniki w koszach na śmieci
Redakcja Wroclaw.pl

131 czujników mierzących zapełnienie koszy na śmieci z funkcją geolokalizacji zamontowano wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich – od parku Południowego do ulicy Świdnickiej. Dzięki czujnikom usprawniony zostanie system zarządzania miejskimi koszami.

Reklama

Czujniki zamontowano w śmietnikach typu "foka". Monitoring będzie odbywał się w oparciu o informację dotyczącą poziomu zapełnienia kosza na śmieci.

– Montaż czujników to projekt badawczy. W zarządzaniu infrastrukturą koszy i lepszym utrzymaniu czystości w przestrzeni publicznej będzie pomagać specjalna platforma. Dodatkowo system pozwoli nam decydować m.in. o tym, gdzie należy „zagęścić” ilość koszy na śmieci, a gdzie z nich zrezygnować – wyjaśnia Robert Bednarski, dyrektor Biura SmartCity i Zarządzania Projektami UMW.

Każdemu zarejestrowanemu pojemnikowi nadaje się identyfikator oraz określa jego pojemność, przeznaczenie, lokalizację i wymaganą częstotliwość opróżnień. Dodatkowo czujnik uzupełniony jest o pomiar temperatury oraz informację o przewróceniu kosza. Miasto będzie także monitorować trasy przejazdu samochodu odbierającego nieczystości.

– Nie każdy kosz na śmieci wymaga opróżnienia w ustalonym grafiku. System sam podpowie, które pojemniki powinny być w danym cyklu odebrane. Również nadprogramowe zapełnienie kosza na śmieci będzie powiązane z alarmem do dyspozytora, aby jak najszybciej go opróżnić – dodaje Robert Bednarski.

Projekt potrwa do marca 2020 r.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl