Zdarzeniem jest poruszona również Monika Glińska ze Stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów, które wraz z mieszkańcami przez lata starało się o park Jedności, zbudowany etapami w ramach kilku projektów WBO.
Zawsze brak nam słów na taki wandalizm. Zniszczono coś, co służyło mieszkańcom i o co sami zabiegali. To także bezmierna głupota, bo chyba każdy powinien wiedzieć, że drzewa trzeba chronić.Monika Glińska ze Stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów
Zarząd Zieleni Miejskiej szuka świadków
Zarząd Zieleni Miejskiej złożył zawiadomienie o zdarzeniu w komisariacie Wrocław Osiedle i prosi o kontakt świadków zdarzenia. Można to zrobić, dzwoniąc do ZZM, tel. 71 323 50 00 lub na policję.
Klon został zasadzony w 2019 roku, a grab rok później w ramach projektu WROśnij we WROcław, a trzeba pamiętać, że w chwili sadzenia nasze drzewa mają już około 5 lat. To strata materialna (sadzonki miały wartość ok. 2,5 - 3 tys. zł, a przez lata drzewa urosły i ich wartość wzrosła), ale i społeczna, kulturowa i nie tylko. Ktoś uśmiercił drzewa, które tak naprawdę są bezcenne: produkują tlen, poprawiają jakość powietrza, ograniczają spływ powierzchniowy wody i mają wiele innych zalet.Marek Szempliński, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Miejskiej