wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Konkurs na opracowanie treści książeczki edukacyjnej [ARCHIWUM]

Reklama

Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" przy współpracy z Wydziałem Środowiska i Rolnictwa oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia ogłasza konkurs na opracowanie treści książeczki edukacyjnej dla dzieci w wieku szkoły podstawowej oraz przedszkolnych.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie/wychowankowie/nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, domów kultury i innych placówek opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych z terenu miasta Wrocławia. Dopuszcza się wykonanie pracy konkursowej przez zespoły (max. 5 osób), w tym dziecko przy współpracy z osobą dorosłą (rodzicem, nauczycielem).

Treść książeczki musi uwzględniać następujące założenia:

  • Głównym bohaterem jest postać o imieniu Wduś (Wdusiek) (zdjęcie pacynki do animacji treści książeczki w załączeniu), postać promująca akcję Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci – pacynka zostanie dołączona do książeczki
  • Akcja rozgrywa się we Wrocławiu,
  • Są ukazane złe i prawidłowe wzory zachowań związane z ochroną środowiska
  • Jest zawarta podstawowa wiedza merytoryczna na temat segregacji odpadów i recyklingu.

Praca konkursowa powinna być wykonana w jednej z następujących form: opowiadanie, nowela, komiks, wyżej wymienionej w połączeniu z zabawami i grami dydaktycznymi. Dopuszcza się prace zawierające również ilustracje do książeczki.

W ramach konkursu przewidziano nagrody:

  • Wyróżnienia indywidualne w kategoriach wiekowych
  • Wyróżnienia zespołowe w kategoriach wiekowych
  • Nagrodę główną

Wyróżnienia i nagrody przyzna komisja konkursowa powołana przez organizatora konkursu. Zwycięska praca literacka zostanie wydana w formie książeczki edukacyjnej ze środków Gminy Wrocław przewidzianych na edukację ekologiczną.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Zespole "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" pod numerem telefonu 71 343 88 56 wew. 101

*********

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl