wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wznowienie konkursu dla uczniów: „Bądźmy EKO dla Wrocławia”

Wznowienie konkursu dla uczniów: „Bądźmy EKO dla Wrocławia”

Redakcja www.wroclaw.pl,

Organizatorzy ponownie zapraszają uczniów wrocławskich szkół podstawowych do udziału w konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia” pod hasłem "Zostań EKO Influencerem!". Tematyka dotyczy segregacji odpadów oraz powtórnego ich wykorzystywania. Do wygrania cenne nagrody.

Reklama

Coraz częściej młodzi ludzie podchodzą do problemów dotyczących ochrony środowiska poważniej niż dorośli. Celem konkursu jest nie tylko szerzenie wiedzy proekologicznej, ale również umożliwienie młodym wrocławianom dotarcia z ich eko-przesłaniem do wszystkich mieszkańców miasta.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. W tym roku organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na rolę prawidłowej segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania oraz zachęcić młodych wrocławian do rozważnego dysponowania odpadami, w szczególności poprzez ich prawidłową segregację.

Wszystkie prace konkursowe zgłoszone przed zawieszeniem konkursu (w roku szkolnym 2019/2020) biorą udział w konkursie i są oceniane w kategoriach wiekowych zgodnych ze stanem faktycznym z dnia ich zgłoszenia.

Telefony, kamerki w dłoń i kręcimy jak jesteśmy EKO dla Wrocławia. A może coś bardziej analogowo? Wtedy pędzel i farby się przydadzą.

Opublikowany przez Zielony Wrocław Wtorek, 6 października 2020

Zadania konkursowe

Zadanie konkursowe różni się w zależności od kategorii wiekowej uczestników konkursu.

Uczniowie klas I-IV mają za zadanie przygotować plakat promujący prawidłową segregację odpadów lub ich powtórne wykorzystanie. Praca ma charakter indywidualny.

Uczniowie klas V-VIII zmierzą się z realizacją filmu o tej samej tematyce. Mogą pracować indywidualnie lub w zespołach składających się maksymalnie z trzech osób. Konkursowe filmy powinny mieć długość od 15 do 25 sekund, być zapisane w formacie .mov, .avi lub mp4 i ważyć nie więcej niż 25 MB.

O wyborze zwycięzców zdecyduje komisja konkursowa oraz internauci, którzy zdecydują się wziąć udział w głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej.

Nagrody

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, słuchawki oraz plecaki.

Dodatkowo, wyróżnione plakaty i filmy, jako element zaplanowanej kampanii reklamowej, będą kreować pozytywne zachowania i postawy mieszkańców Wrocławia.

Ważne daty

  • Prace konkursowe można zgłaszać do 25 października 2020 r.
  • Głosowanie odbędzie się w dniach 2-15 listopada 2020 r.
  • Publikacja wyników konkursu - 18 listopada 2020 r.

Regulamin, zgoda rodzica, informator dla nauczycieli - na stronie organizatora.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl