wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. O zanieczyszczeniu rzek, zbyt małych zasobach wody i powodziach na Kongresie Wody 2022 we Wrocławiu

O zanieczyszczeniu rzek, zbyt małych zasobach wody i powodziach na Kongresie Wody 2022 we Wrocławiu

Maciej Wołodko,

Na zdjęciu Odra we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu Odra we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne

Zbyt małe zasoby wody, zanieczyszczenie rzek, powodzie po intensywnych opadach. To katalog problemów, z którymi mierzyć się musi każde niemal miasto w Polsce. Jak rozwijać gospodarkę wodną i błękitno-zieloną infrastrukturę? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy IV Międzynarodowego Kongresu Miasto – Woda – Jakość Życia 2022, który odbędzie się we Wrocławiu.

Reklama

Tegoroczne wydarzenie zaplanowane jest na 17-18 października w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Eksperci będą rozmawiać nie tylko o samej gospodarce wodnej. Pochylą się także nad tematyką wody jako ważnej składowej rozwoju miast, traktowanej nie tylko jako surowiec, ale też jako element krajobrazu, kultury i gospodarki.

Międzynarodowy Kongres Miasto – Woda. Idea

– Kongres ma zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, że miasta, aby móc z powodzeniem funkcjonować i się rozwijać, powinny stawać się „zielono-błękitne”. Odnalezienie zbalansowanej pozycji dla zasobów wody w mieście wymaga odpowiedniej wyobraźni, zaprojektowania i implementacji – piszą organizatorzy.

Celem Kongresu będzie wskazanie optymalnych ścieżek rozwoju miast z uwzględnieniem potrzeb w zakresie efektywnej polityki wodnej. Wydarzenie będzie również okazją do wszechstronnej debaty o problemach ekologicznych wpływających na jakość życia, o planowaniu przestrzennym uwzględniającym środowisko wodne oraz o tym, jak zużycie wody wpływa na gospodarkę.

Międzynarodowy Kongres Miasto – Woda. Rejestracja i program

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że w spotkaniu można wziąć udział zarówno stacjonarnie w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, jak i online.

Wszystkich uczestników obowiązuje darmowa rejestracja dostępna na stronie Międzynarodowy Kongres Miasto – Woda.

Podczas tegorocznej edycji Kongresu odbędzie się premiera dwóch raportów

  • Water City Index 2022 (wydawcy: Fundacja GAP, Arcadis Polska) – ranking miast, w którym oceniono rozwój metropolii, dużych i średnich miast w Polsce pod względem efektywności gospodarowania zasobami wody (zob. także: Water City Index
  • Opracowanie wniosków z obrad „II Okrągłego Stołu: Miasto odpowiedzialne za wodę”, który przedstawia główne wyzwania w Polsce w zakresie: Skuteczna retencja wód, redukcja zanieczyszczeń wód, polityka wodna miast (zob. także: Wodny Okrągły Stół

Międzynarodowy Kongres Miasto – Woda. Organizatorzy

Organizatorami Kongresu są:

  • Miasto Wrocław
  • MPWiK we Wrocławiu
  • Fundacja GAP w Krakowie
  • Convention Bureau Wrocław

Kongres oraz powstałe raporty odbywają się w ramach cyklu Open Eyes Economy On Tour, wchodzącego w skład wydarzeń poprzedzających VII Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2022 w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz online na platformie Live OEES.

Wydarzenie na Facebooku

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl