Spotkanie z Ekostrażą 26 lipca w ZaZoo: (kliknij, aby przejść)
W ZaZoo Beach Bar (Wybrzeże Wyspiańskiego 39E, Wielka Wyspa) odbędzie się w sobotę (26 lipca) spotkanie z Ekostrażą (w godz. 16:00-22:00).
Warsztaty pierwszej pomocy dla zwierząt
Jednym z wydarzeń będą warsztaty pierwszej pomocy dla zwierząt domowych. Początek o godz. 18:00.
To bardzo ważne, żeby wiedzieć, jak zareagować, gdy ustaje krążenie u zwierzęcia, zwłaszcza że w jego przypadku nie da się wezwać karetki. Sama teoria to za mało, dlatego nasza wolontariuszka Monika Ławniczak, która prowadzi warsztaty, zaprasza na praktyczny trening na fantomie.Katarzyna Szakowska z Ekostraży
Co jeszcze przygotowała Ekostraż na sobotę?
Ekostraż przygotowała także inne wydarzenia. Oto program jutrzejszego spotkania:
- 17:00 Warsztat o psiej komunikacji „HOW are you?” - psia komunikacja, czyli zrozum swojego psa,
- 17:30 Warsztat „Kocie rozmowy” - naucz się rozumieć zachowanie swojego kota,
- 18:00 Warsztat „Pierwsza pomoc dla zwierząt domowych” z pokazem na fantomie,
- 19:00 słuchowisko dla dzieci i dorosłych „Przyjaciele znad Odry”
- 20:00 - 22:00 Silent Disco - dla chętnych bilet „cegiełka” w kwocie 25zł
Będzie też kącik gier, w tym „Przygody jeżyka Eryka”, gra edukacyjna, memory, tymczasowe tatuaże. Od godz. 16:00 - 20:00 będzie można także porozmawiać z wolontariuszami.
Jak pomóc podopiecznym Ekostraży?
Możesz również wesprzeć Ekostraż darami rzeczowymi – przynieś choć jedną rzecz z 3 najbardziej potrzebnych:
- ręczniki papierowe,
- rękawiczki nitrylowe (rozmiary S, M, L),
- worki na śmieci 120 l.
Gdzie w sobotę możesz się spotkać z Ekostrażą?
Beach Bar ZaZoo jest za ogrodem zoologicznym. Można tam dotrzeć skręcając z Mostu Zwierzynieckiego w dróżkę wzdłuż rzeki albo wałem od strony Biskupina.
Najważniejsze informacje na temat Ekostraży
Ekostraż to działająca od 2009 roku organizacja pozarządowa, zajmująca się ratowaniem, leczeniem i rehabilitacją zwierząt domowych i żyjących dziko.
Szuka domów (także tymczasowych) dla psów i kotów, opiekuje się jeżami, lisami, nietoperzami i innymi zwierzętami. Ma siedzibę przy ul. Miłoszyckiej 67 (osiedle Strachocin-Swojczyce-Wojnów).