wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 30°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ekosystem: zmiana operatora odbierającego odpady na Krzykach

Bartosz Moch,

Na przełomie lutego i marca konsorcjum Chemeko – System i ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji, zastąpi firmę FBSerwis Wrocław Sp. z o.o., dotychczas odbierającą odpady komunalne z terenu dawnej dzielnicy Krzyki.

Reklama

Zmiana wykonawcy oznacza wymianę niemal 120 tys. szt. pojemników na nowe. Nowy operator rozpoczął już ich podstawianie.

– Z uwagi na ilość wymienianych pojemników, selektywna zbiórka odpadów na części nieruchomości jednorodzinnych, może czasowo odbywać się przy użyciu worków dostarczanych przez FBSerwis oraz Chemeko i Eneris. Odpady zmieszane oraz bioodpady będą zbierane w pojemnikach. Nieruchomości wielorodzinne wyposażone zostaną tylko w pojemniki. Dotychczas użytkowane pojemniki zostaną zabrane po zakończeniu odbioru odpadów przez FBSerwis, tj. najpóźniej w pierwszej połowie marca – wyjaśnia Dorota Witkowska z Ekosystem sp. z o.o.

Dotychczasowe harmonogramy odbioru odpadów pozostają bez zmian i są dostępne na stronie internetowej.

Z uwagi na zmianę firmy odbierającej odpady, od 1 lutego infolinie będą czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 17.30:

Kontakt z nowym operatorem poprzez Biuro Obsługi Klienta przy ul. Jerzmanowskiej 8 we Wrocławiu, e-mail: [email protected]. Do końca lutego zgłoszenia i pytania można kierować również do FBSerwis pod numer infolinii tel. 71 32 87 036, mail: [email protected]

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl