wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ekosystem: zmiana operatora odbierającego odpady na Krzykach

Na przełomie lutego i marca konsorcjum Chemeko – System i ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji, zastąpi firmę FBSerwis Wrocław Sp. z o.o., dotychczas odbierającą odpady komunalne z terenu dawnej dzielnicy Krzyki.

Reklama

Zmiana wykonawcy oznacza wymianę niemal 120 tys. szt. pojemników na nowe. Nowy operator rozpoczął już ich podstawianie.

– Z uwagi na ilość wymienianych pojemników, selektywna zbiórka odpadów na części nieruchomości jednorodzinnych, może czasowo odbywać się przy użyciu worków dostarczanych przez FBSerwis oraz Chemeko i Eneris. Odpady zmieszane oraz bioodpady będą zbierane w pojemnikach. Nieruchomości wielorodzinne wyposażone zostaną tylko w pojemniki. Dotychczas użytkowane pojemniki zostaną zabrane po zakończeniu odbioru odpadów przez FBSerwis, tj. najpóźniej w pierwszej połowie marca – wyjaśnia Dorota Witkowska z Ekosystem sp. z o.o.

Dotychczasowe harmonogramy odbioru odpadów pozostają bez zmian i są dostępne na stronie internetowej.

Z uwagi na zmianę firmy odbierającej odpady, od 1 lutego infolinie będą czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 17.30:

  • infolinia spółki Ekosystem: tel. 71 75 86 911,
  • infolinia Konsorcjum: tel. 71 349 96 43.

Kontakt z nowym operatorem poprzez Biuro Obsługi Klienta przy ul. Jerzmanowskiej 8 we Wrocławiu, e-mail: [email protected]. Do końca lutego zgłoszenia i pytania można kierować również do FBSerwis pod numer infolinii tel. 71 32 87 036, mail: [email protected]

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl