wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Znamy wrocławskiego kandydata na Drzewo Roku 2022
zdjęcie ilustracyjne Redakcja www.wroclaw.pl
zdjęcie ilustracyjne

Szypułek z Lasu Kuźnickiego zwyciężył w konkursie Zielonego Wrocławia na ulubione drzewo i będzie wrocławskim kandydatem w plebiscycie Tree of the Year. Rywalizacja była bardzo zacięta, ostatecznie dąb szypułkowy okazał się lepszy różnicą 49 głosów.

Reklama

441 głosów dla dębu szypułkowego na Kuźnikach, 392 dla platana na Szczepinie – to właśnie między tymi dwoma propozycjami rozstrzygnęła się walka o to, które drzewo będzie reprezentować Wrocław w plebiscycie Klubu Gaja – Tree of the Year. Głosować można było przez dwa tygodnie – od 26 października do 9 listopada na profilu Zielonego Wrocławia pod postem na Facebooku. Do konkursu nominowano cztery drzewa.

Wrocławski kandydat na Drzewo Roku 2022 Oto Szypułek z Lasu Kuźnickiego Cieszy, że rywalizacja o ten tytuł...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Poniedziałek, 15 listopada 2021

Zwyczajne, ale tajemnicze i magiczne

Zwycięzcę zgłosiła Marta Janicka, która tak uzasadniała swoją propozycję: – Wybrałam to drzewo, ponieważ rzadko docenia się drzewa zwyczajne. Co roku wybierane są nieskazitelne gatunki, które mają piękne liście, rozłożyste gałęzie czy status pomników przyrody. A Szypułek po prostu rośnie, jest schronieniem dla ptaków i jedyne, czym się wyróżnia, to uśmiechem wyrytym na korze. „Uśmiecha się” do każdego, kto zwróci na niego uwagę. Drzewo jest magiczne i zarazem ma w sobie trochę tajemniczości. Zmienia swój kształt z każdą porą roku. Mam nadzieję, że ten konkurs ochroni takie drzewa przed zapomnieniem – napisała.

 Dąb szypułkowy na Kuźnikach powalczy o tytuł Drzewa Roku 2022, fot. Marta Janicka Dąb szypułkowy na Kuźnikach powalczy o tytuł Drzewa Roku 2022, fot. Marta Janicka

– Gratulujemy pani Marcie i przypominamy, że teraz jeszcze bardziej będzie potrzebna mobilizacja wrocławian do głosowania, ponieważ Zarząd Zieleni Miejskiej zgłosi dąb szypułkowy na Kuźnikach do konkursu na Drzewo Roku 2022 – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Dodatkowo autorka zwycięskiej propozycji została już zaproszona do posadzenia drzewa – w ramach tegorocznych nasadzeń ZZM.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl