wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Drewniana wieża obserwacyjna na Maślicach już gotowa. Będzie służyć do podglądania okolicznej przyrody (ZDJĘCIA)

Wieża jest drewniana. Stoi między ul. Ślęzoujście, a aleją Śliwową na Maślicach. Ma dwie platformy - na wysokości 3 i 6 metrów, z których można obserwować okoliczną przyrodę. Na obiekcie będzie mogło przebywać jednocześnie do 32 osób. Wieża jest gotowa i czeka tylko na odbiór techniczny. Zobaczcie zdjęcia tej najnowszej, wrocławskiej atrakcji.

Reklama

- To projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego pomyślany jako miejsce do obserwacji ptaków, które w te okolice przyciągają warunki naturalne, czyli bliskość wody i przestrzeń pokryta roślinnością - pisze na swoim FB prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Galeria zdjęć

Wieża stoi wśród drzew, w parku Świetlików. 

- Miejsce dla obserwacji przyrodniczych zostało dobrze wybrane. Teren zieleni utrzymywanej w systemie leśnym, niedaleko zlewiska Odry i Ślęzy, więc bogaty w faunę jak na warunki miejskie - mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Lekcja przyrody w terenie. Zapraszamy na Maślice

- Wieża obserwacyjna na Maślicach może być idealnym miejscem, żeby przeprowadzić na niej lekcje przyrody w terenie. Mam nadzieję, że to miejsce – choć na chwilę - oderwie dzieci i młodzież od komputerów, zaciekawi ich, sprawi, że w ciszy i spokoju będą mogły – z pewnej wysokości – obserwować przyrodę na Maślicach: płazy, gady, ssaki, okoliczne piękne drzewa – mówi Robert Kunysz, lider projektu WBO.

Koszt budowy wieży obserwacyjnej to około 350 tysięcy złotych. Sporo, ale została wykonana z drewna modrzewiowego, sezonowanego. - Ma służyć mieszkańcom przez wiele lat, a nie tylko przez chwilę. Dlatego została wykonana z bardzo dobrych surowców – informuje Robert Kunysz.

Czeka na odbiór techniczny i... lornetę

Wieża już jest gotowa, ale czeka jeszcze na odbiór techniczny. Ten nastąpi najprawdopodobniej w tym tygodniu.

W planach (na przyszłość) jest umieszczenie na wieży specjalnej lornety, przez którą będzie można obserwować (w zbliżeniu) zwierzęta. Na to jednak na razie nie ma pieniędzy...

Zobaczcie zdjęcia!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl