Link do strony www.wroclaw.pl

  Charytatywna zbiórka odzieży – daj ubraniom drugie życie i pomóż podopiecznym hospicjum

  To działanie w duchu less waste i modowego recyklingu – pozwala ponownie wykorzystać używane ubrania i nadać im drugie życie. Akcja potrwa do 19 czerwca. Za każdy 1 kg odzieży w dobrym stanie inicjatywa Ubrania do Oddania przekaże 1 zł do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Co więcej, również Wroclavia przekaże dodatkowe 1 zł za każdy kilogram, do maksymalnej kwoty 5 tys. zł.

  Charytatywna zbiórka odzieży - pomóż podopiecznym hospicjum

  Charytatywna zbiórka odzieży - pomóż podopiecznym hospicjum

  Akcje społeczne / Dla wszystkich
  Termin od 24 maja 2021 09:00 do 19 czerwca 2021 21:00

  Miejsce Wroclavia Centrum Handlowe

  Zobacz

  Pomagaj i bądź eko

  W czasie trwania zbiórki w specjalnych pojemnikach, znajdujących się na poziomie 0 Wroclavii, można umieszczać wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej – nowe i używane, ale czyste, kompletne i niezniszczone. Takie ubrania, które sami moglibyśmy jeszcze założyć. Poza odzieżą zbierane są również pozostałe elementy garderoby, takie jak połączone w pary buty, torebki i biżuteria.

  Ubrania można zostawiać w specjalnych pojemnikach we Wroclavii, mat. prasowe

  – Zapraszamy wrocławian, by przynieśli do nas ubrania, których już nie noszą. W ten sposób każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na środowisko i jednocześnie przyczynia się do przekazania darowizny dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To kolejna, po zimowej współpracy z Pucybutami, inicjatywa Wroclavii w duchu less waste, która równocześnie wspiera potrzebujących – podkreśla Anna Kula, rzecznik prasowy galerii.

  – Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci serdecznie zachęca do aktywnej pomocy i przekazywania jak największej ilości odzieży na rzecz naszych podopiecznych. Środki uzyskane ze zbiórki wesprą rehabilitację ruchową przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci na Dolnym Śląsku. Jesteśmy dostępni całą dobę, żeby pomóc opanować ból, strach i bezradność. Zapewniamy dostęp do sprzętu medycznego, rehabilitujemy, wspieramy psychicznie dzieci i ich rodziny – podkreśla Agata Pustuła, kierownik zespołu fizjoterapeutów z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

  Ubrania do Oddania

  To inicjatywa, która od 2018 r. – dzięki wspólnemu zaangażowaniu społeczności – przekazała prawie 400 tys. złotych na konta współpracujących organizacji charytatywnych, m.in. UNICEF, Sos Wioski Dziecięce, Mam Marzenie i Animals. Dzięki systemowi pozyskiwania ubrań oraz profesjonalnemu przetwarzaniu i wprowadzaniu do ponownego obiegu tej grupy surowców ratują niepotrzebne ubrania przed wysypiskami i spalarniami śmieci.

  – Wrocław od dawna pokazuje, że jest miastem, w którym świadomość ekologiczna mieszkańców jest na bardzo wysokim poziomie. Coraz więcej z nas chce włączać się w działania, które pozwalają nam ratować życie na Ziemi – mówi Zosia Zochniak, założycielka Ubrania do oddania.

  Ubrania można zostawiać w godzinach otwarcia Wroclavii – od poniedziałku do soboty od 9.00 do 21.00.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook