wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ale atrakcja w zoo we Wrocławiu! Święty Mikołaj zanurkował w wielkim akwarium i pływał z rybami [ZDJĘCIA]

Dla Świętego Mikołaja nie ma rzeczy niemożliwych: i przez komin wejdzie do domu, i obleci wszystkie kontynenty w jedną noc, a jak trzeba, to i... zanurkuje. Dzisiaj (23.12.) na przykład, z samego rana, pływał między rybami w wielkim akwarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Nie wiemy, niestety, co ryby dostały od niego w prezencie: ryby, jak to ryby, milczały też i na ten temat... Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

– Przebranie się w stroje mikołajów jest inicjatywą nurków z firmy Aqua Serwis, którzy regularnie pojawiają się w naszym Afrykarium. W ten sposób robią miłą niespodziankę zwiedzającym i przynoszą uśmiech dzieciom, które chciałyby przybić z nimi piątkę przez szybę - informuje Weronika Skupin z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. 

Praca nurka w zoo jest niezbędna, bo olbrzymie zbiorniki w Afrykarium są napełnione raz i woda nigdy nie zostanie z nich spuszczona. Jej odpowiednią jakość zapewnia system filtracji.

- Czyszczenie mechaniczne, w tym utrzymanie w czystości szyb, dna i elementów wystroju zbiorników, jest jednak konieczne - mówi Weronika Skupin i dodaje: - To właśnie jest pracą nurków, których widujemy w naszym zoo regularnie.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl