wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Posprzątamy razem nasze miasto, dołączysz? Finał 29. akcji sprzątania świata we Wrocławiu [SZCZEGÓŁY]

Posprzątamy razem nasze miasto, dołączysz? Finał 29. akcji sprzątania świata we Wrocławiu [SZCZEGÓŁY]

Redakcja www.wroclaw.pl,

W niedzielę we Wrocławiu finał 29. akcji sprzątania świata. Od 11.00 do 14.00 na Kępie Mieszczańskiej fot. Fundacja Nasza Ziemia
W niedzielę we Wrocławiu finał 29. akcji sprzątania świata. Od 11.00 do 14.00 na Kępie Mieszczańskiej

To już 29. akcja sprzątania świata, którą organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Każdy może się przyłączyć, wystarczy w niedzielę, 18 września odwiedzić kwaterę główną na Kępie Mieszczańskiej, w której załoga fundacji wyposaży uczestników w worki, rękawice i chwytaki. Będą również gry ekologiczne i konkursy dla dzieci. Zróbmy razem coś dobrego!

Reklama

Już w tę niedzielę, 18 września, Fundacja Nasza Ziemia, – koordynator akcji w Polsce, podsumuje pierwsze wyniki i zaprosi wrocławian do wspólnego posprzątania Kępy Mieszczańskiej. Trzeci dzień finału Akcji Sprzątanie Świata – Polska objął patronatem honorowym prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

W kwaterze głównej akcji będzie można odwiedzić stoisko edukacyjne prowadzone przez spółkę Ekosystem oraz wziąć udział w ekologicznych grach i konkursach dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się w parku Mieszczańskim w godz. 11.00-14.00.

Posprzątajmy razem Wrocław - akcja sprzątania świata

Możesz również dołączyć do akcji, organizując swoje sprzątanie. Zbierz się większą grupą bądź po prostu weź swoją dziewczynę, chłopaka, dziecko, zwierzaka, wyjdź na spacer z workiem i posprzątaj to, co znajdziesz po drodze.

– Jeśli każdy z nas posprząta swoją najbliższą okolicę, to razem posprzątamy cały świat – zachęca Dorota Witkowska, rzeczniczka prasowa Ekosystemu, który jest partnerem wydarzenia.

Galeria zdjęć

Jak dołączyć do akcji we Wrocławiu?

Zarejestruj swoją akcję na oficjalnej stronie 29. sprzątania świata. Po rejestracji otrzymasz informator, dzięki któremu dowiesz się, jak zorganizować swoje sprzątanie

Bezpłatne ekowarsztaty dla uczniów

Ekosystem zaprasza także wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe do zgłoszenia klas 5-7 na bezpłatne zajęcia z edukacji ekologicznej. Dzieci biorące udział w warsztatach otrzymają bidony, plecaki oraz materiały edukacyjne.

Ekowarsztaty składają się z zajęć prowadzonych w szkole, dotyczących m.in. segregacji odpadów komunalnych, sposobów na ograniczanie tworzenia odpadów oraz elementów pokazowych i wycieczki do miejsca związanego z gospodarką odpadami komunalnymi (np. PSZOK).

O Akcji Sprzątanie świata-Polska

Akcja Clean up the World swój początek wzięła od sprzątania Australii. W 1993 roku, jej pomysłodawca, australijski żeglarz i biznesmen Ian Kiernan, rozszerzył ideę Clean up Australia na cały świat pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym samym roku Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła tę ideę w naszym kraju pod nazwą Sprzątanie świata-Polska.

Od 1994 roku w Akcji Sprzątanie świata-Polska wzięło łącznie udział ponad 20 milionów osób. Na świecie, rokrocznie uczestniczy w Clean up The World blisko 40 milionów wolontariuszy. Akcja odbywa się w każdy trzeci weekend września i polega na społecznym zaangażowaniu się osób, firm, instytucji w posprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających tam śmieci. Od początku Akcję w Polsce koordynuje Fundacja Nasza Ziemia.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl