Pamelo żegnaj – wywiad rzeka z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską

Kolorowy ptak szarych czasów PRL, piosenkarka, która zwiedziła świat i występowała na wielkich scenach na całym globie. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z Tercetu Egzotycznego w rozmowie z Robertem Migdałem, wrocławskim dziennikarzem i pisarzem. 

  • Robert Migdał. Fot: Beata Jackowska


Książka „Pamelo żegnaj” to nie jest pozycja tylko dla miłośników Tercetu Egzotycznego. To kawał historii. Szczera rozmowa z nietuzinkową kobietą. Pełną pasji i poczucia humoru.

Skąd wziął się ten tytuł? To największy hit Tercetu Egzotycznego, nagrany w 1966 roku. Jednak niech was to nie zmyli. Ta książka to nie jest pożegnanie z artystką, ale zaproszenie do poznania jej ciekawego i pasjonującego życia.

– Nie mogę powiedzieć, że ta książka powstawała w trudach. To były setki godzin, które spędziłem w towarzystwie wspaniałego człowieka. Jestem wdzięczny Izabeli, że mi zaufała i wpuściła mnie do swojego życia – mówi Robert Migdał. Pisarz dodaje, że od początku zakładał, że ten wywiad nie może być laurką. Dlatego znajdziemy tak trudne pytania i odpowiedzi na nie.

– Izabela ma wspaniałe życie. W czasach szarości była dla fanów jak rajski ptak. Występowała w kolorowych piórach w barwnej scenografii. Jednak jak u każdego człowieka bywały chwile trudne. W naszej rozmowie nie unikaliśmy tematów choroby, śmierci czy zwątpienia – mówi.

Wielkim atutem książki są archiwalne zdjęcia. Także te z czasów dzieciństwa piosenkarki.

„Pamelo żegnaj” trafi do sklepów 21 kwietnia. 

Zgłoś uwagę