Zagraniczne wzmocnienia Gwardii Wrocław

Doświadczony australijski trener Mark Lebedew dołącza do sztabu szkoleniowego Gwardii Wrocław. Do klubu przyszedł także amerykański siatkarz Jeffrey Menzel.

  • Mark Lebedew (w środku) dołączył do sztabu szkoleniowego Gwardii Wrocław

    Mark Lebedew (w środku) dołączył do sztabu szkoleniowego Gwardii Wrocław/fot. mat. prasowe


Do sztabu szkoleniowego dołącza jeden z najbardziej rozpoznawalnych trenerów ostatniej dekady w Polsce. Mark Lebedew w eWinner Gwardii obejmuje rolę koordynatora, wspierającego pracę drużyny w TAURON 1. Lidze. Doświadczenie i wiedza Australijczyka będzie też wykorzystywana w dalszym rozwoju Gwardia Wrocław Academy.

53-letni Lebedew jest brązowym medalistą Ligi Mistrzów oraz trzykrotnym mistrzem Niemiec. W swojej zawodowej karierze prowadził też reprezentację Australii. W polskiej lidze jego najlepszym osiągnięciem był brąz zdobyty z Jastrzębskim Węglem. Jego ostatnim miejscem pracy była drużyna Aluron Virtu CMC Zawiercie. Z zawierciańskim klubem Lebedew dotarł do najlepszej czwórki PlusLigi oraz awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski. 

– Współpraca z trenerem Lebedewem to kolejny krok w budowie solidnej organizacji. Zarówno na boisku, jak i poza nim. To jednostki tworzą zespół, który tylko wspólną pracą może coś osiągnąć. Trener Mark wniesie ogromne doświadczenie i wiedzę siatkarską. Mocno wierzę, że współpraca z trenerem Janczakiem i realny wpływ na system treningowy pozwoli wycisnąć z pierwszego zespołu maksymalnie dużo. Nie ukrywajmy, cały czas mamy wysokie ambicje i chcemy namieszać w fazie play-off – mówi prezes eWinner Gwardia, Łukasz Tobys.

Lebedew pojawił się we wrocławskim klubie w tygodniu przygotowań do spotkania z beniaminkiem z Białegostoku. Australijski szkoleniowiec brał udział w treningach zespołu występującego w TAURON 1. Lidze. Dotychczasowy sztab szkoleniowy eWinner Gwardia, na czele z trenerem Krzysztofem Janczakiem, otwarcie podszedł do wsparcia ze strony tak doświadczonego szkoleniowca.

 – Ze wszystkimi ludźmi w klubie współpraca układa mi się bardzo dobrze. Ludzie pracujący w Gwardii są entuzjastycznie nastawieni do kolejnych wyzwań i mocno widać, że chcą być coraz lepsi. Współpraca z trenerem Janczakiem? Dużo rozmawiamy z Krzyśkiem, zarówno o samym zespole, jak i treningach. Jestem szczęśliwy z tej współpracy – przyznaje Mark Lebedew.

Przyjmujący z USA

 Do wrocławskie zespołu dołączył były reprezentant USA Jeffrey Menzel. Grający na pozycji przyjmującego wraca na polskie parkiety po trzech latach przerwy. W sezonie 2017/18 reprezentował barwy szczecińskiego Espadonu. W PlusLidze Menzel zagrał w 22 meczach zdobywając 154 punkty. 

– Polska siatkówka jest bardzo mocna. [...] Nie mogę się doczekać, żeby wrócić na wasze boiska. Dlaczego eWinner Gwardia? W zespole są solidni siatkarze i możemy stworzyć wspólnie świetną drużynę. Dodatkowo właściciele i ludzie pracujący w klubie zrobili kawał dobrej roboty, tworząc tu profesjonalne i zorganizowane miejsce – mówi o Amerykanin.

Menzel stworzy kwartet przyjmujących razem z: Krzysztofem Gibkiem, Łukaszem Lubaczewskim oraz Tytusem Nowikiem. Amerykanin będzie występował z numerem 19.

Nowy zawodnik zadebiutuje podczas sobotniego meczu wyjazdowego w Świdniku z miejscowym Polskim Cukrem Avią. Początek meczu o godzinie 17. Transmisja na oficjalnej stronie na Facebooku eWinner Gwardii Wrocław.

Po 18. meczach wrocławianie zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 36 pkt. Avia Świdnik jest siódma.Zgłoś uwagę