2. edycja – Wrocław Open 2016 coraz blizej

W ubiegłym roku wydarzenie zadebiutowało we Wrocławiu i – jak podkreślają jego organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Promocji Tenisa ADVANTAGE 2100 we Wrocławiu – odbiło się szerokim echem w kraju. Patronat honorowy nad 2. edycją turnieju, podobnie jak poprzednio, objęli Prezydent Wrocławia i Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

  • Wrocław Open 2015

    W ubiegłym roku ponad 2 tysiące widzów oglądało pojedynek pomiędzy Przysiężnym i Darcisem, fot. organizatorzy

  • Konferencja prasowa zapowiadająca Open Wrocław

  • Konferencja prasowa zapowiadająca Open Wrocław

  • Konferencja prasowa zapowiadająca Open Wrocław

  • Konferencja prasowa zapowiadająca Open Wrocław


Największą zaletą – oprócz sportowych emocji – Wrocław Open 2016 jest fakt, że promuje tenis i zdrowy tryb życia, udostępniając wszystkie wydarzenia w ramach turnieju bezpłatnie. Warto więc zaplanować czas na śledzenie tenisowych pojedynków na najwyższym poziomie, a także aktywne uczestnictwo w zawodach przeznaczonych dla dzieci.

Największa gwiazda turnieju

Gdy jest w formie, potrafi pokonać Novaka Djokovicia czy Rafaela Nadala i zachwycić kibiców na Wimbledonie czy US Open. Sfrustrowany na korcie, potrafi roztrzaskać rakietę o własną głowę, aż leje się krew. Kto? Michaił Jużny – swego czasu ósma rakieta na świecie – największa gwiazda challengera ATP Wrocław Open (15-21 lutego, pula nagród: 85 000 EUR), który zostanie rozegrany w hali Orbita (wstęp wolny).

Kibiców na całym świecie zachwyca wspaniałą grą z jednoręcznym bekhendem, a także nieokiełznanym charakterem. W 2008 roku w Miami, grając przeciwko Nicolasowi Almagro, był bardzo sfrustrowany swoją postawą i tak mocno uderzał się rakietą w głowę, że cały zalał się krwią. Wybuch jednak pomógł, bo Michaił wygrał mecz i mógł pozdrowić publiczność charakterystycznym tylko dla niego salutowaniem i rakietą nad głową.
Swój wyczyn powtórzył w 2015 roku podczas Roland Garros, lecz tym razem musiał przełknąć gorycz porażki. Zresztą w ubiegłem roku urodzony w Moskwie tenisista nie mógł się w ogóle odnaleźć. Często przegrywał i w efekcie spadł nawet na 153. miejsce na świecie. W końcu musiał szukać zwycięstw i punktów do rankingu ATP w challengerach. W listopadzie wygrał turniej tej rangi w niemieckim Eckental. Natomiast 2016 rok rozpoczął rewelacyjnie. W styczniu triumfował w trzech challengerach: dwóch rozegranych tydzień po tygodniu w Bangkoku oraz w Manili. W efekcie wrócił do pierwszej setki światowego rankingu (1 lutego był 70.). Postanowił jednak, że pewności doda mu każde dodatkowe zwycięstwo i zgłosił się do challengera Wrocław Open 2016.
Przypomnijmy, że Michaił Jużny ma na koncie m.in. trzy zwycięstwa nad Novakiem Djokoviciem – aktualnym liderem rankingu ATP, a w swojej bogatej karierze czterokrotnie wygrywał też na korcie z Rafaelem Nadalem. Tenisowa kariera nie przeszkodziła mu w naukowej. W 2011 roku obronił doktorat z filozofii na Uniwersytecie Moskiewskim. Stan cywilny – żonaty, dwójka synów.

Polacy z dzikimi kartami

Wiemy już, że z polskich tenisistów zobaczymy we Wrocławiu Łukasza Kubota, Kamila Majchrzaka oraz Huberta Hurkacza, którzy otrzymali tzw. dzikie karty. Podobnie jak Michał Przysiężny, którego jednak występ stoi pod znakiem zapytania. Popularny Ołówek, w dniu konferencji Wrocław Open, musiał udać się do kliniki w Poznaniu, gdzie próbuje uporać się z kontuzją. 

Dolnośląski Turniej Dziecięcy Wrocław Open

Challengerowi ATP będzie towarzyszył Dolnośląski Turniej Dziecięcy Tenisa Wrocław Open 2016 (w kat. 10 i 12 lat). Turnieje eliminacyjne odbędą się 13 i 14 lutego (podobnie jak kwalifikacje challengera ATP) na terenie całego Dolnego Śląska, a finały 20 lutego w hali AZS we Wrocławiu. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, a dekoracja najlepszych odbędzie w hali Orbita 21 lutego, w przerwie pomiędzy grami finałowymi challengera ATP Wrocław Open.

Więcej o wydarzeniu: 

WROCŁAW OPEN 2016

WROCŁAW OPEN 2016

Wydarzenia sportowe / Zawody / Dla wszystkich
Termin od 15 lutego 2016 do 21 lutego 2016

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz


Zgłoś uwagę