Wiosną nowe drogi rowerowe rosną

Wzdłuż ul. Grabiszyńskiej, Piłsudskiego, Zielińskiego i Powstańców Śląskich powstają nowe drogi rowerowe. Kolejne przetargi na inwestycje rowerowe są już w trakcie. 

  • Na pierwszych fragmentach tras rowerowych wzdłuż ul. Grabiszyńskiej pojawiła się już nawierzchnia fot. ZDiUM


Najbardziej zaawansowane prace są przy ul. Powstańców Śląskich. Nowa trasa rowerowa powstaje pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kutnowską a Krzycką. W tej chwili drogowcy pracują na wysokości zajezdni tramwajowej MPK.

–  Wykonanie nawierzchni pomiędzy torami to jeden z najtrudniejszych etapów robót - na razie prowadzone są prace brukarskie, a po ich zakończeniu, układana będzie masa bitumiczna drogi rowerowej. Dalszy odcinek po zachodniej stronie ulicy jest już gotowy na ułożenie masy – wylicza Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Nowa droga zostanie otwarta jeszcze wiosną.

Do końca maja rowerzyści powinni jeździć już nową trasą po ulicy Piłsudskiego i Zielińskiego. Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze prawie dwa miesiące, ale już można dostrzec zarys ścieżki rowerowej, która powstaje w ul. Piłsudskiego na odcinku od pl. Legionów do ul. Świdnickiej.

 – Inwestycja obejmuje również przebudowę skrzyżowania z ul. Lelewela w celu poprawy bezpieczeństwa (tam występują największe utrudnienia), oraz wyznaczenie pasa rowerowego umożliwiającego zjazd w ul. Zielińskiego aż do Swobodnej – wyjaśnia Ewa Mazur.  

Zmiany na Kromera 

Dużo się dzieje także w rejonie Al. Kromera. Tam trwa budowa trasy rowerowej od ul. Miechowity do mostów Warszawskich. Nowa droga rowerowa powstanie wzdłuż nitki biegnącej w kierunku centrum. Dwukierunkowa asfaltowa droga będzie miała 600 metrów długości i 2,5 metra szerokości. Gotowa ma być w sierpniu.

Nową trasę dla rowerzystów widać też już na fragmentach wzdłuż ul. Grabiszyńskiej. Na odcinku od ul. Stalowej do pl. Legionów układana jest już nowa nawierzchnia.

Podobnie jest na fragmencie między Stalową a Zaporoską. Trasa rowerowa połączy centrum Wrocławia z Gajowicami i Grabiszynem. Inwestycja powinna być gotowa po ośmiu miesiącach od podpisania umowy, czyli najpewniej w połowie 2018 roku.

Nowe przetargi 

To jeszcze nie wszystkie inwestycje dla rowerzystów planowane na ten rok. Niedawno Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na przygotowanie dokumentacji pod budowę nowych tras rowerowych w kilkunastu lokalizacjach. Jest również mowa o budowie dwóch kładek, które będą służyć pieszym i rowerzystom. Nowe drogi rowerowe mają powstać m.in. na Nadodrzu, Hubach i Muchoborze Wielkim. Kładki natomiast są planowane w ciągu ulicy Trawowej do ul. Francuskiej nad rzeka Ślęzą oraz nad ujściem Widawy. 

Czytaj więcej: Duży przetarg na inwestycje rowerowe 

Ciągle trwa montaż nowych stojaków rowerowych w ponad 140 lokalizacjach na terenie Wrocławia.Zgłoś uwagę