Ostatnie dni na poparcie budowy drogi S8 [FORMULARZ]

Tylko do 30 stycznia każdy z nas może poprzeć starania o wpisanie drogi S8 z Wrocławia, przez Kłodzko do granicy w Boboszowie do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Inicjatywę popierają wrocławscy radni, prezydent Rafał Dutkiewicz oraz dolnośląscy posłowie. Tysiące osób wyraża swoje popracie także w internecie. Wyślij swój głos i Ty!   

  • Duży fragment drogi S8 z Wrocławia w kierunku Warszawy jest już gotowy. Teraz mieszkańcy regionu i samorządowcy walczą o budowę drogi ekspresowej w stronę Kłodzka i południowej granicy.

  • Dolnośląscy posłowie PO apelują o wypełnianie wniosków w sprawie budowy drogi S8.

  • Mieszkańcy podpisywali listy z poparciem. fot.UMDW


- Kibicuję powstaniu tej ważnej dla całego regionu drogi i zachęcam do wspierania inwestycji poprzez udział w konsultacjach - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. 

Droga krajowa nr 8 jest w tej chwili nazywana przez kierowców drogą śmierci. Rocznie dochodzi tam do co najmniej kilkudziesięciu poważnych wypadków drogowych. Wiele z nich kończy się tragicznie. W ciągu dziesięciu lat zginęło na tej trasie ponad 300 osób.
 - Geometria DK nr 8 na wielu odcinkach nie spełnia warunków widoczności, ograniczona jest przepustowość drogi, a brak płynności  i brak możliwości wyprzedzania stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym – mówi Monika Wielichowska, posłanka PO z Ziemi Kłodzkiej.

To m.in. dlatego ostatnio zorganizowano na tej trasie w dziewięciu miejscach protesty. Teraz samorządowcy także z Wrocławia walczą o budowę w kierunku południowej granicy drogi ekspresowej S8. Chcą ją wpisać w program drogowy na lata 2014-2023.
Do tego, że droga jest ważna dla regionu chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Prowadzi ze stolicy województwa do Ziemi Kłodzkiej (jednego z chętniej odwiedzanym zakątków regionu) i dalej do Brna i Wiednia (a także na południe Europy). Może też pomóc w rozwoju gospodarczym Dolnego Śląska.
 - Szanowni Państwo, mieszkańcy południowej części województwa dolnośląskiego z terenu powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i wrocławskiego -  wypełnijcie i prześlijcie drogą email lub drogą pocztową stosowną ankietę konsultacyjną – namawia posłanka z PO.
W poniedziałek w tej sprawie spotkali się również inni dolnośląscy politycy.
 – Apelujemy do wszystkich czyli mieszkańców instytucji i samorządów, aby poparły nasze projekty. Wtedy będą one miały realną szanse na wpisanie do programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 - namawia poseł Michał Jaros. Wtóruje mu posłanka Aldona Młyńczak. 

W konsultacjach poza samorządami i instytucjami mogą wziąć udział także mieszkańcy jako osoby fizyczne. 
Uwagi można zgłaszać: 
- Przesyłając formularz na adres e:mail : konsultacjepbdk@mir.gov.pl
- Przesyłając formularz tradycyjną drogą pocztową na adres: Departament Dróg i Autostrad ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa.  

FORMULARZ KONSULTACYJNY DOC
FORMULARZ KONSULTACYJNY PDF

W razie pytań i wątpliwości można dzwonić pod nr 662 814 351 lub pisać na e-mail monika.wielichowska@sejm.pl

Starania o budowę drogi S8 nie wykluczają możliwości przebudowy istniejącej drogi krajowej nr 8.
- Budowa S8 nie zamyka drogi do rozbudowy i remontu DK8 i odwrotnie. Staramy się o obie inwestycje - podsumowuje Monika Wielichowska. 

Zgłoś uwagę