„Uśmiech kultury” dla wrocławskich domów dziecka

Fundacja Sapere Aude jest organizatorem projektu „Uśmiech kultury”, łączącego instytucje kultury z wrocławskimi domami dziecka. Rozpocznie go spotkanie z realizatorami „Dziadów” w reżyserii Michała Zadary, a finał przypadnie na 1 czerwca, czyli wyjątkowy dzień, w którym każde dziecko chciałoby być zauważone, obdarowane i szczęśliwe. 


Sytuacja niektórych maluchów jest trudna, podopieczni domów dziecka często nie mają szansy na dobre wspomnienia z Dnia Dziecka. Pieniędzy w budżecie tych placówek jest zwykle zbyt mało, aby móc sprezentować swoim wychowankom podarunki na ten dzień. Dlatego też akcja Fundacji Sapere Aude ma na celu pozyskanie jak największej liczby partnerów związanych z kulturalnym życiem Wrocławia, którzy mogliby przyczynić się do wywołania uśmiechu na dziecięcych buziach. Gorąco przy tym liczą również na dobre serca mieszkańców Wrocławia. Chcą obdarować jak najwięcej dzieci, dlatego proszą wszystkich wrocławian o zaangażowanie się w zbiórkę rzeczy, zorganizowaną między innymi w biurze fundacji przy ul. Legnickiej 21 we Wrocławiu.

Poza tym, w ramach projektu będzie można się spotkać z realizatorami „Dziadów”, pokazywanych na scenie wrocławskiego Teatru Polskiego. Czytaj więcej:

„Uśmiech kultury” – artyści na rzecz dzieci

„Uśmiech kultury” – artyści na rzecz dzieci

Akcje społeczne / Spotkania / Dla wszystkich
Termin 25 kwietnia 2016 19:00

Miejsce Kawiarnia Literatka

Zobacz

Na początku maja zostanie zorganizowany całomiesięczny punkt zbiórki produktów, rzeczy i artykułów, pokrywających się z potrzebami wrocławskich domów dziecka objętych akcją – we wspomnianym powyżej biurze Fundacji Sapere Aude. Ponadto organizatorzy planują „Dzień dla Dziecka” – czyli zajęcia ruchowe, plastyczne i muzyczne w czterech domach dziecka, objętych projektem.

Finał „Uśmiechu kultury” przypadnie na 1 czerwca, gdy zebrane dary zostaną równo podzielone i oddane wspomnianym placówkom.

Zostań partnerem programu

Do 25 maja Fundacja Sapere Aude poszukuje partnerów akcji, którzy będą ją wspierać w szlachetnym przedsięwzięciu. Priorytetem jest udostępnienie dzieciom z domów dziecka takiego kontaktu z kulturą i rozrywka, którego nie przewiduje regularny budżet placówek. Jednak parterem może zostać każdy, kto będzie mógł wesprzeć projekt (www.fundacja@sapere-aude.org.pl; FB).

 

Zgłoś uwagę