Top wakacyjnych podróży. Gdzie latamy najchętniej?

Jesteśmy entuzjastami południa Europy. Podobnie jak w latach ubiegłych, najchętniej wybieramy Hiszpanię, Włochy i Grecję. Tam też oferta lotów jest najbardziej różnorodna. 


W tym roku siatka połączeń wrocławskiego lotniska jest rekordowa – to blisko 70 kierunków, kilkanaście propozycji od tanich przewoźników na południe Europy, a także ponad 20 połączeń z oferty biur podróży. W przypadku tych ostatnich tego lata można zauważyć większe, niż w latach ubiegłych, zainteresowanie kurortami w Bułgarii, a także powrót turystów do Turcji. Wybór hoteli jest tam duży, a ceny atrakcyjne. Ceny tygodniowego wypoczynku all inclusive w 4-gwiadkowym hotelu w Bułgarii jeszcze w sierpniu rozpoczynają się od 2 tysięcy złotych.  

Konkurs: Wygraj zestaw gadżetów z wrocławskiego lotniska

Wniebowzięci

Codziennie z wrocławskiego lotniska na południe Europy odlatuje po kilka samolotów – co ważne, zawsze są one pełne. – Biorąc pod uwagę średnie wypełnienie na kierunkach niskokosztowych, tylko w ostatnim półroczu, w większości przypadków przekroczyło ono 90%. W przypadku Rzymu średnie wypełnienie wyniosło 92%, Lizbony – 93%, Malagi – 93%, Madrytu – 91%, a Mediolanu – 92% – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Rekordowy rezultat osiągnęła Teneryfa, która przekroczyła wynik 94%.

Tak ogromna popularność połączeń od tanich linii pokazuje, że wakacje dla nas to coraz częściej nie tylko wypoczynek z biurem podróży, lecz także wypady organizowane samodzielnie. Tym bardziej że oferta wrocławskiego lotniska w tym segmencie jest  bardzo różnorodna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno wielbiciele miejscowości typowo turystycznych (np. Teneryfa, Majorka, Malta), ale i pasażerowie, którzy wypoczynek na plaży chcą połączyć np. ze zwiedzaniem – stąd bierze się popularność Rzymu, Barcelony, Madrytu czy Lizbony.

Co nowego?

Doskonale radzą sobie tegoroczne nowości – wspomniana Lizbona oraz Majorka. Mimo że są dostępne od końca marca, śmiało – pod względem popularności – konkurują z oferowanymi przez cały rok wakacyjnymi ,,pewniakami” – Teneryfą, Maltą, Barceloną. Popularne są też dwie nowości czarterowe z oferty biur podróży: Tirana (Albania) i Kefalonia (Grecja) –  ósma grecka wyspa dostępna  z wylotem z Wrocławia.

Warto przy tym wspomnieć o innych nowościach: Lwowie (w połowie kwietnia uzupełnił siatkę lotów na Wschód), Reykjaviku (alternatywa dla słonecznego południa, w siatce od 31 maja) oraz Tel Awiwie, który do rozkładu dołączył miesiąc temu (20 czerwca). Ten izraelski kierunek jest jedną z najważniejszych metropolii w tamtym regionie świata, ale i miejscem o ogromnym potencjale turystycznym. Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się blisko historycznej Jerozolimy i jest wygodnym punktem wypadowym dla wypraw nad Morze Martwe, do kurortów położonych nad Morzem Śródziemnym lub Morzem Czerwonym. Na tej trasie rośnie udział pasażerów przylatujących do Wrocławia z Izraela.

Wakacje last minute

Urlop z wylotem z Wrocławia możemy planować także poza ścisłym sezonem wakacyjnym. Przez cały rok z wylotem ze stolicy Dolnego Śląska dostępne są m.in. Madryt, Teneryfa, Barcelona czy Malta. Nowością w jesienno-zimowym rozkładzie lotów na południe Europy (od końca października) będą m.in. Sycylia i Neapol (od linii Ryanair), które mają szansę okazać się przebojem nadchodzących miesięcy. Z oferty biur podróży przez cały rok z Wrocławia dostępne są Wyspy Kanaryjskie (Lanzarote i Fuerteventura) oraz Egipt (Hurghada i Marsa Alam).

LATO 2017: top 5 najpopularniejszych wakacyjnych kierunków

  1. Majorka (Palma de Mallorca)
  2. Kreta Chania
  3. Malta
  4. Rzym
  5. Heraklion 

materiały prasowe wrocławskiego lotniskaZgłoś uwagę