Nowości w Światowidzie

Ośrodek Działań Twórczych Światowid rozszerza swoją ofertę dla dzieci i młodzieży. W sezonie 2014/2015 znalazły się nowości w sekcjach stałych – dla najmłodszych uczniów Akademia Pierwszaka oraz dla nieco starszych Dziecięce Studio Musicalu. Jest też szansa na udział w spektaklu w Teatrze Capitol!


ODT Światowid (ul. Sempołowskiej 54A) prowadzi rozległą działalność, oferując bywalcom ośrodka zajęcia w kilku pracowniach plastycznych (ceramika, witraż, grafika, malarstwo), grupach teatralnych, sekcjach muzycznych (wokalna, zespoły młodzieżowe, zajęcia umuzykalniające dla maluchów) i tanecznych czy na warsztatach filmowych. Są też zajęcia hobbystyczne, jak modelarstwo, mała elektronika czy szachy i brydż – każdy, od przedszkolaka do seniora, znajdzie w Światowidzie coś dla siebie.

Akademia Pierwszaka

Z tej racji, że po wakacjach liczba pierwszaków w szkołach podstawowych wzrośnie, w Światowidzie od września zaczynie działać nowa pracownia dla najmłodszych uczniów – Akademia Pierwszaka. Jej rolą jest pomoc dzieciom w najtrudniejszym momencie szkolnej przygody. Zajęcia Akademii, łącząc rozwój artystycznych pasji z zabawą i odpoczynkiem, stworzą najmłodszym uczniom dogodne warunki integracji w grupie rówieśników oraz będą inspirować do poszerzania zainteresowań i prezentowania umiejętności. W ofercie Akademii znajdą się zarówno gry i zabawy, jak i zajęcia taneczno-ruchowe oraz wiele odmian zajęć plastycznych, rozwijających umiejętności manualne, np. lepienie w glinie.

Dziecięce Studio Musicalu

Przebojem sezonu 2014/2015 będzie natomiast musical. Ruszające od października Dziecięce Studio Musicalu zagwarantuje dzieciom przeżycie wielkiej przygody artystycznej. Młodzi wykonawcy będą mieli okazję nie tylko do rozwijania swoich talentów wokalno-tanecznych, ale i, w atmosferze teatralnej zabawy, do uczenia się współpracy i pokonywania tremy. Efektem ich rocznej pracy będzie spektakl musicalowy, którego tytuł – „Dancing Queen” oznacza m.in., że twórcy spektaklu jako podstawę muzyczną przedstawienia wykorzystają przeboje szwedzkiej grupy ABBA. Na premierę tego przedsięwzięcia zabukowana jest już scena w Teatrze Capitol! A 21 września o 10.00 Światowid zaprasza dzieciaki w wieku 8-13 lat na przesłuchania wstępne. Obowiązują zgłoszenia!

Coś dla duuużo starszych dzieci

Nie tylko dzieciaki mogą liczyć na powakacyjne nowości, ale i panie, które chcą rozwijać swoją taneczną pasję i przekonać się, na czym polegają lekcje baletowe zawodowych tancerzy. Zalety nauki tańca klasycznego są powszechnie znane – wystarczy wspomnieć o tym, że ćwiczenia rozciągające, stosowane podczas zajęć, zwiększają gibkość kręgosłupa, co przekłada się na większą płynność ruchów i ładne uformowanie sylwetki. Jak rekomendują prowadzący zajęcia tancerze, Magdalena Kurilec i Andrzej Malinowski, zajęcia baletowe dadzą uczestniczkom także relaks i odskocznię od codziennych zajęć, naukę skupienia i dokładności – bycia w pełni tu i teraz oraz ogromną satysfakcję! Zajęcia zaczynają się w październiku.

 

MaWi

Zgłoś uwagę