Susan & Martin Weinert w Vertigo

Jedna z najwybitniejszych instrumentalistek europejskiej sceny jazzowej Susan Weinert wystąpi na Festiwalu GITARA+Ladies. Koncert Susan i basisty, Martina Weinerta, odbędzie się 3 października w Vertigo Jazz Club. 


W swojej grze na gitarze Susan Weinert łączy muzykę klasyczną, latynoską, swing oraz improwizację jazzową, ostry rock i funkową żywiołowość. Weinert współpracowała z wieloma muzykami jazzowymi świtowej sławy m.in. z Jimmy Earl’em, Chickiem Coreą, z zespołem Steps Ahead oraz z takimi pianistami jak: Rachel Z., Gato Barbieri, Peter Gabriel i Michael Ruff.

Artystka od 1985 roku współtworzy również znakomite trio muzyczne wraz ze swoim mężem, basistą Martinem Weinertem i perkusistą Hardy’m Fischotterem. Pierwsza płyta zespołu Susan Weinert Band Mysterious Stories (z 1992 roku) zdobyła w Niemczech tytuł „projektu jazzowego roku”.
Susan Weinert występowała w większości krajów europejskich, w tym we Francji, Belgii, w krajach Skandynawii, Holandii i Polsce. Niejednokrotnie współpracowała też z polskimi muzykami jazzowymi, m.in. z Leszkiem Możdżerem, Cezarym Konradem i Zbigniewem Jakubkiem. W roku 1996 artystka brała udział w projekcie realizowanym przez Jazz Jamboree Foundation, który zaowocował płytą Meeting in Kraków.
Najczęściej jednak gitarzystka występuje w duecie ze swoim mężem, z którym nagrała już pięć albumów. Oboje są również znakomitymi wykładowcami, stąd ich coroczna obecność w Polsce podczas różnorodnych warsztatów muzycznych.
We Wrocławiu Susan Weinert wystąpiła po raz ostatni siedem lat temu, w trakcie Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.
Susan i Martin Weinert wystąpią w Vertigo Jazz Club (ul. Oławska) 3 października o godz. 20. Bilety - 20 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny) w dniu koncertu.

Zgłoś uwagę