W niedzielę rusza Super Liga Judo 2019

Już w najbliższą niedzielę 10 marca w Hali Sportowej w podwrocławskim Jordanowie Śląskim odbędzie się inauguracyjny turniej 4. edycji Super Ligi Judo – największych zawodów judo organizowanych na Dolnym Śląsku. Kilkuset zawodników z najlepszych klubów sportowych z Polski i zagranicy zmierzy się na tatami o tytuł Mistrza Turnieju.

  • Fot. Super Liga Judo

    Fot. Super Liga Judo


Super Liga Judo to system rozgrywek dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych organizowany w czterech miastach Dolnego Śląska. W sporcie zawody są niezbędnym elementem pozwalającym utrzymać zaangażowanie młodych zawodników przez cały sezon. Właśnie dlatego Super Liga Judo podzielona jest na 4 części organizowane od marca do listopada.

– W tym roku, w turnieju wprowadziliśmy kilka zmian. Do programu zawodów przywracamy towarzyskie walki juniorów młodszych. Ponadto zmienił się również system rozgrywek. Od teraz w grupach starszych medalami będą nagradzani zdobywcy pierwszych trzech miejsc, natomiast w grupach najmłodszych medal otrzyma każdy, jako wyróżnienie i motywację do dalszej pracy – mówi Michał Zamęcki, organizator Super Ligi Judo.

Super Liga Judo w Jordanowie Śląskim

Super Liga Judo w Jordanowie Śląskim

Zajęcia sportowe / Zawody / Dla dzieci
Termin 10 marca 2019 09:30

Miejsce Hala Sportowa w Szkole Podstawowej w Jordanowie Śląskim

Zobacz

Z turnieju każdy zawodnik wynosi nowe doświadczenia i naukę przekazywaną przez legendy polskiego judo. Dla zaawansowanych judoków jest to sprawdzian umiejętności przed zbliżającymi się w sezonie mistrzostwami, zaś dla najmłodszych pierwsze doświadczenia związane z udziałem w profesjonalnym turnieju.

Super Liga Judo to zawody pozwalające łączyć dobrą zabawę z przekazem, że judo może być również sposobem na życie, który łączy pokolenia.

Judo coraz popularniejsze

Z roku na rok popularność judo rośnie. W promowanie tej sztuki walki chętnie angażują się najlepsi polscy zawodnicy. Od samego początku ambasadorem Super Ligi Judo jest dwukrotny Mistrz Świata Rafał Kubacki, który podczas zawodów dzieli się z młodymi judokami swoją wiedzą i doświadczeniem.

– Bardzo nas cieszy, że w poprzedniej edycji na każdych zawodach pojawiało się około 1500 osób. Rosnąca frekwencja i zainteresowanie to dla nas dowód i motywacja do dalszej pracy nad rozwojem judo w Polsce – dodaje trener Michał Zamęcki.

W tym roku Dolny Śląsk będzie gościć dzieci i młodzież z ponad 30 klubów sportowych. Jordanów Śląski to pierwsza z czterech stacji na trasie sportowych zmagań w ramach tegorocznej edycji Super Ligi Judo. Kolejne turnieje odbędą się kolejno: w Świdnicy (26.05), Sobótce (13.10) oraz Oleśnicy (17.11). Na uczestników i pasjonatów judo czekają emocjonujące walki, spotkanie z mistrzami, a także atrakcje i niespodzianki od organizatorów.

Patronem medialnym Super Ligi Judo jest Wroclaw.pl - oficjalny portal internetowy Wrocławia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie Super Ligi Judo.Zgłoś uwagę