Wystartowała Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Młodzi sportowcy ze stolicy Dolnego Śląska po raz kolejny biorą udział w zmaganiach sportowych podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza rozpoczęła się 9 maja i potrwa do 14 czerwca.


Będzie to już ósma edycja tych zmagań. Uroczyste otwarcie nastapiło w sobotę o godz. 11.00 na Stadionie LA (teren Stadionu Olimpijskiego).

Uroczystość otwarcia Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbyła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Była defilada zawodników, a po niej wciągnięto flagi na maszty, zapalono znicz olimpijski oraz odśpiewano hymn Polski. Na koniec zawodnicy i sędziowie złożyli ślubowanie. Otwarcia dokonała Renata Mauer-Różańska – medalistka olimpijska w strzelectwie sportowym, a obecnie radna miasta Wrocławia.

 - W tym roku padł kolejny rekord frekwencji, co nas ogromnie cieszy. Ponad 3500 zawodników będzie rywalizować w 25 konkurencjach – mówi dyrektor Wrocław Maratonu Wojciech Gęstwa, odpowiedzialny za organizację WOM. 

Rywalizacja w ramach WOM toczyć się będzie w 25 konkurencjach, m.in. w akrobatyce sportowej, jeździectwie, judo, kajakarstwie, koszykówce, lekkiej atletyce, piłce ręcznej, szachach, szermierce, zapasach, żeglarstwie.

Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów pamiątkową koszulkę. Najlepsi nagrodzeni zostaną medalami i dyplomami.
Organizatorami olimpiady są: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Dolnośląska Federacja Sportu, dolnośląskie związki sportowe i wrocławskie kluby sportowe.

Zgłoś uwagę