Dane z godz. 21:20

3. Wrocławskie Kluby Sportowe
  4. Śląsk Wrocław Koszykarski
  5. Śląsk – Stal. Zdjęcia kibiców z meczu w Orbicie
Kobieta trzymająca złożone dłonie przy brodzie podczas meczu numer 4 pomiędzy Śląskiem a Stalą fot. Oleksandr Poliakovsky

W niedzielę 12 maja we wrocławskiej Orbicie goście udowodnili, że potrafią wygrać, gdy muszą. W środę w Ostrowie Wielkopolskim Śląsk będzie musiał zrobić to samo. Część piąta i ostatnia: 15 maja. Zobaczcie zdjęcia kibiców i koszykarzy z niedzielnego meczu Śląska Wrocław ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

W niedzielę 12 maja kibiców w hali Orbita we Wrocławiu było jeszcze więcej niż w czwartek. Prawie komplet. Niestety, niefrasobliwi tego wieczoru gospodarze nie byli w stanie zamknąć serii i o wszystkim przesądzi ostateczny pojedynek w środę w Ostrowie Wielkopolskim.

— W pełni uzasadniony mecz piąty, bo obie drużyny grają dobrze. Ta koszykówka jest sprowadzona do walki w parterze. Ostatni będzie walką w błocie. Niech wygra lepszy — skomentował Kuba Nizioł przed kamerą Polsatu. — Dziś pokonaliśmy się sami. W pierwszej połowie nie stanęliśmy na wysokości zadania mentalnie i fizycznie — przyznał skrzydłowy Śląska.

Zobaczcie w galerii zdjęcia kibiców na meczu Śląsk - Stal w Orbicie!

Powiększ obraz: Śląsk - Stal, 12 maja, hala Orbita fot. Oleksandr Poliakovsky
Śląsk - Stal, 12 maja, hala Orbita

Rajković: rozgrywający muszą być mądrzejsi

Obrońcy Stali, podobnie jak w spotkaniu numer 2 w Ostrowie, dręczyli wyprowadzających piłkę nieustępliwym naciskiem. W dużej mierze dzięki takiej postawie goście mieli po dwóch kwartach dziesięciopunktową przewagę.

Prawie całą połowę zagraliśmy bez obrony. Wzmocniliśmy ją po przerwie i jakoś wróciliśmy do tego meczu. Nie byliśmy jednak skoncentrowani na tyle, żeby kierować nim w odpowiedni sposób.
Miodrag Rajković, trener Śląska

Serb był najbardziej niezadowolony z 20 strat, po których przeciwnicy zdobyli 24 oczka, w tym sporo z szybkiego ataku. — Zawodnicy muszą podejmować lepsze decyzje i trzymać się planu gry. To dotyczy zwłaszcza rozgrywających. Jeżeli oni nie zachowują się mądrze, cała drużyna gra źle — skomentował trener.

Pod nieobecność Łukasza Kolendy i wobec braku zaufania do Aleksandra Wiśniewskiego, który nie wstaje z ławki rezerwowych, do kozłowania jest w zasadzie tylko dwóch obrońców: Marek Klassen i Hassani Gravett. Obaj miewają kłopoty z mocną obroną na piłce i ze stabilnością formy. W niedzielę zaliczyli w sumie 9 strat i rozdali ledwie 5 asyst. Gravett nadrabiał zdobywaniem punktów – 16 (3/6 za trzy). Najlepiej punktującym w ekipie gości był Angel Nunez – 18 (6/8 z gry, 6 zbiórek), który energią i skutecznością w pierwszej połowie utrzymywał kolegów w grze.

Powiększ obraz: Angel Nunez, Śląsk - Stal, 12 maja, hala Orbita fot. Oleksandr Poliakovsky
Angel Nunez, Śląsk - Stal, 12 maja, hala Orbita

Trener Miodrag Rajković był niepocieszony nie tylko z postawy swoich podopiecznych. Na pomeczowej konferencji prasowej narzekał także na pracę sędziów, ale podkreślił, że to nie na nich trzeba się oglądać. Do zwycięstwa potrzebna będzie po prostu lepsza gra.

Stan serii: 2-2. Mecz numer 5: w środę 15 maja w Ostrowie Wielkopolskim o godzinie 17:45. Transmisja w Polsacie Sport 2.