20°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 21:15

3. Roland-Garros: Hurkacz wznowi mecz w czwartek

W 2. rundzie French Open Hubert Hurkacz gra z Brandonem Nakashimą. W środę przerwał im deszcz. Panowie zeszli z kortu przy stanie 5:6 w pierwszym secie. Grę wznawiają 30 maja o godzinie 11:00. Do 3. rundy, z dużymi problemami, przeszła Iga Świątek. Transmisje z Paryża w Eurosporcie.

Niepodziewanie długo Hubert Hurkacz rozprawiał się w 1. rundzie z młodym Japończykiem z kwalifikacji – Shintaro Mochizukim (3:2). Tenisiści spędzili na korcie prawie trzy godziny.

W 2. spotkał się z 22-letnim Brandonem Nakashimą z USA. Zaczęli w środę, ale przerwał im deszcz. Na kort wrócą w czwartek 30 maja o godzinie 11:00. W pierwszym secie Hubert przegrywa 5:6 i serwuje.

Przeszła Świątek, odpadły Linette i Fręch

W 3. rundzie jest Iga Świątek, mimo że jedną nogą była już poza turniejem. W decydującym secie przegrywała z Naomi Osaką, byłą liderką światowego rankingu, 2:5. Od tego stanu wygrała pięć gemów z rzędu, obroniwszy jedną piłkę meczową przy stanie 3:5. W obliczu największego zagrożenia Polka popisała się efektywnym returnem z bekhendu, zmuszając przeciwniczkę do błędu. Cały mecz wygrała 7:6 / 1:6 / 7:5.

Kolejną rywalką Świątek będzie prawdopodobnie Marie Bouzkova z Czech (42. WTA), która prowadzi z niżej notowaną Chorwatką Fett 6:2 / 1:0 (mecz przerwany przez deszcz).

Z drabinki pań szybko wypadły Magda Linette i Magdalena Fręch, pokonane w 1. rundzie przez Liudmilę Samsonovą i Darię Kasatkinę. Turniej Roland-Garros można oglądać na żywo na kanałach Eurosportu.