wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Nowy film z Wrocławia, w roli głównej: bolid F1

Przyśnił się bolid F1 przejeżdżający pod Pergolą. Krążący po Rynku i mknący Aleją Wielkiej Wyspy. Z tym że to nie był sen. Wrocław doczekał się bardzo szybkiego przewodnika i odjazdowego filmu promocyjnego w jednym. Zapnijcie pasy!

Reklama

Gdy ucichło echo po wyścigach Red Bull Speed Ways na Olimpijskim, w mediach społecznościowych pojawił się film nakręcony w mieście pod koniec maja. Widoki są niewiarygodne.

Takiej promocji Wrocław jeszcze nie miał. Bolid Red Bull Racing (RB7, model z 2011 roku) wjeżdża do Hali Stulecia, pod Pergolę, na Rynek, na Aleję Wielkiej Wyspy i pod Hydropolis, żeby na metę wpaść na Stadionie Olimpijskim. Za kierownicą: David Coulthard, wicemistrz świata F1. Na torze żużlowym ścigał się z Maciejem Janowskim ze Sparty Wrocław.

Pełnię swoich możliwości i moc silnika V8 kierowca Formuły 1 mógł wykorzystać na Alei Wielkiej Wyspy, gdzie długa asfaltowa prosta pozwoliła mu rozwinąć prędkość, do jakiej przyzwyczajeni są kibice oglądający wyścigi Formuły 1.
Paweł Rozmianiec z Red Bulla

Na koniec zostawiamy kilka kadrów oraz link do materiału z fotografiami z imprezy na Olimpijskim, a także link do 25-minutowego skrótu wideo na stronie Red Bulla.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl