wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Ponad 27 000 gości jeździło w tym sezonie na lodowisku Tarczyński Arena. Kiedy znowu założymy tam łyżwy?

To już fakt. Czwarty sezon łyżwiarski na lodowisku przy wrocławskim stadionie już zakończony. W tym roku ze ślizgawki skorzystało 27 tysięcy gości. Było otwarcie z medalistką olimpijską oraz regularne warsztaty łyżwiarskie z wrocławskimi hokeistami i trenerami jazdy na rolkach.

Reklama

Lodowy tor na Tarczyński Arena dostępny był w sezonie 2022/2023 codziennie przez 108 dni. Ostatni goście mieli okazję pojeździć na łyżwach w niedzielę (5 marca). Sezon minął pod znakiem szkoleń i warsztatów doskonalących jazdę na łyżwach dla dzieci i młodzieży.

Medalistka olimpijska uczyła jeździć na łyżwach

Już podczas otwarcia Lodowiska Tarczyński Areny trenerzy Akademii Natalii Czerwonki uczyli dzieci sprawnego poruszania na łyżwach. Na ślizgawce pojawiła się sama dolnośląska medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, która poprowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia z hokeistami

W tym roku po raz pierwszy na lodowisku odbywały się regularne zajęcia z jazdy na łyżwach. Prowadzili je hokeiści z wrocławskich drużyn Wiedźm 71 (panie) i Watahy 71 (panowie).

Od końcówki stycznia do początku marca w każdą środę instruktorzy pomagali zarówno tym, którzy szlifowali swoje umiejętności łyżwiarskie, jak i całkiem początkującym, stawiającym (dosłownie) pierwsze kroki na lodzie.

Rolkarze na lodowisku

Kilkukrotnie swoje zajęcia dla osób doskonalących poruszanie się na lodzie prowadzili trenerzy z grupy Wrocław Rolkuje. Sportowcy poza sezonem zimowym szkolą na Tarczyński Arenie w jeździe na łyżworolkach, organizując amatorskie zawody w różnych konkurencjach rolkarskich.

Kiedy znowu pojeździmy na łyżwach na stadionie?

Na kolejny sezon łyżwiarski musimy poczekać do zimy. Lodowisko Tarczyński Areny wznowi swoją działalność w listopadzie 2023 r. Informacje na ten temat pojawią się na stronie internetowej oraz w stadionowych mediach społecznościowych.

Łyżwy w marcu - końcówka sezonu na Spiskiej i Wejherowskiej

Jeszcze do końca marca czynne są natomiast lodowiska na Spiskiej i Wejherowskiej. Godziny otwarcia znajdziecie w linku poniżej. 

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl