wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Rekreacja we Wrocławiu
  4. Aktywnie w mieście i okolicach
  5. Chcesz zacząć biegać, ale nie wiesz jak? We Wrocławiu funkcjonuje kilka grup biegowych
Na zdjęciu członkowie Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Grupa zrzesza miłośników biegania, organizując im wspólne treningi i wycieczki Stowarzyszenie Pro-Run
Na zdjęciu członkowie Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Grupa zrzesza miłośników biegania, organizując im wspólne treningi i wycieczki

Jesień to dla wielu biegaczy ulubiona pora roku. Upały dawno przestały już dokuczać, a niższa temperatura na zewnątrz sprzyja regularnym treningom. To idealny moment również dla tych osób, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. W takim przypadku warto dołączyć do innych aktywnych osób. A takich we Wrocławiu nie brakuje! Sprawdźcie, jakie grupy biegowe funkcjonują w stolicy Dolnego Śląska!

Reklama

Treningi pod okiem trenera. Zorganizowane grupy biegowe

Wrocław to miasto, w którym żyje i trenuje na co dzień wielu znakomitych zawodników. Wśród nich jest między innymi Bartłomiej Przedwojewski, jeden z najlepszych biegaczy górskich na świecie. W podwrocławskim Mirkowie mieszka natomiast Andrzej Witek, który coraz odważniej depcze po piętach Przedwojewskiemu.

Każdy z nich prowadzi swoją grupę biegową, w ramach której troszczy się o swoich podopiecznych, przygotowując plan treningowy czy doskonaląc technikę biegu. Zespołów, w których za odpowiednią opłatą można trenować pod okiem wykwalifikowanych trenerów, jest jednak znacznie więcej. Poniżej znajdziecie niektóre z nich!

New Optimal Action – NOA

Zajęcia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Doświadczeni trenerzy – Arkadiusz Rymarski i Jagoda Petryna – przygotowują biegaczy również do ultramaratonów i rywalizacji w górach.

W Internecie można znaleźć ogromną liczbę rozbudowanych planów treningowych, jednak my wierzymy, że tylko bezpośredni kontakt trener - zawodnik, przyniesie najwięcej korzyści. To podczas treningu możesz zadać pytanie, które będzie dotyczyć tylko twojego przypadku i od razu otrzymasz odpowiedź, często potwierdzoną np. ćwiczeniem z tobą w roli głównej
New Optimal Action

NOA to społeczność, która wspólnie trenuje (przede wszystkim we Wrocławiu i w pobliżu Masywu Ślęży), jeździ na zawody i obozy. Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie internetowej NOA.

140minut.pl

Grupa Andrzeja Witka, jednego z najlepszych polskich biegaczy górskich. 140 minut to czas, w którym mieszkaniec Mirkowa chce pokonać maraton. Andrzej Witek ambitne cele stawia jednak nie tylko sobie, ale również swoim podopiecznym.

Jako trener biegania jestem odpowiedzialny za rozwój podopiecznych i przekuwanie ich biegowych marzeń w cel, który staje się kolejnym etapem w ich biegowym życiu.
Andrzej Witek

Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie internetowej 140minut.pl. Motto, które tam znajdziemy, to: trenuj mądrze, szkoda czasu na bylejakość! Andrzej Witek organizuje między innymi obozy biegowe dla swoich podopiecznych.

Przedwojewski Team

Bartłomiej Przedwojewski to jeden z najlepszych biegaczy górskich na świecie. W 2020 roku wrocławianin został mistrzem świata! Ten niezwykły sukces to efekt wieloletniego doświadczenia i wiedzy, które Przedwojewski chce przekazać swoim podopiecznym.

Szczegółowe informacje znajdziecie w mediach społecznościowych polskiego mistrza!

Aloha Triathlon Team

Drużyna, która na wspólne treningi zaprasza zarówno biegaczy, jak i kolarzy czy triathlonistów. Zajęcia prowadzą zawodnicy, którzy mają na sobie całe mnóstwo dużych sukcesów.

Jesteśmy pasjonatami sportu od wielu lat i jako amatorzy doskonale rozumiemy realia treningu amatorskiego. Wiemy, że na Igrzyska Olimpijskie nikt z nas nie pojedzie, a trening nie jest wcale ważniejszy od czasu dla rodziny czy znajomych. Przekładamy kondycję głowy nad rygor, stres i wyrzeczenia związane z pościgiem za idealną formą. Z tego względu skupiamy się na maksymalizowaniu efektów treningowych przy możliwie najmniejszej ilości pracy.
Aloha Triathlon Team

Szczegóły w mediach społecznościowych grupy!

Wrocławski Klub Biegacza Piast

Klub, który już od wielu lat zrzesza miłośników biegania we Wrocławiu.

Historia klubu sięga czasów, w których pierwsze komputery dopiero się pojawiały, a o Internecie nikt nie słyszał. W tamtych latach opłaty startowej często nie było, a czasy na zawodach zliczane były prymitywnym, mechanicznym stoperem. Wszyscy dobiegali zadowoleni do mety, a za wygranie serii Otwartych Mistrzostw Wrocławia otrzymywali tylko dyplom. W Maratonie Wrocław startowało kilkuset biegaczy w trampkach.
WKB Piast

WKB Piast to stowarzyszenie non-profit, od początku stworzone i prowadzone z myślą o promocji biegania oraz integracji społeczności biegaczy. Szczegółowe informacje na klubowej stronie internetowej.

Stowarzyszenie Pro-Run

Grupa pasjonatów biegania, którzy nie tylko wspólnie trenują, ale również organizują całe mnóstwo imprez biegowych w okolicach Wrocławia.

Idea Pro-Run Wrocław jest prosta - bieganie! Jest naszą pasją życiową, którą nieustannie rozwijamy starając się poznać jej wszystkie tajemnice. Realizujemy treningi i zawody sportowe.
Stowarzyszenie Pro-Run

Oprócz wspólnych zajęć, członkowie Stowarzyszenie Pro-Run często wyjeżdżają na obozy i wycieczki biegowe! Szczegóły znajdziecie na Facebooku!

Bo liczy się sport i dobra zabawa. Gdzie znaleźć kompanów do wspólnego biegania? Bezpłatne grupy na Facebooku

Wieczorne Bieganie we Wrocławiu – WBwW

Grupa, która organizuje treningi w każdy poniedziałek o godz. 19.00.

Start i meta pod Narodowym Forum Muzyki. Biegacze pokonują wspólnie około 6,5 km, a łącznie odbyło się już ponad 240 takich spotkań.

Night Runners Wrocław

Bezpłatne, całoroczne spotkania, które odbywają się bez względu na pogodę. Grupa spotyka się w Parku Południowym lub na Górce Skarbowców. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia!

To idealna społeczność dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem.

Umawianie na bieganie Wrocław

Facebookowa grupa stworzona dla osób, które nie mają z kim biegać. Oprócz propozycji wspólnych treningów, znajdziecie tu wiele cennych informacji od biegaczy i dla biegaczy.

Bieganie Wrocław

Grupa dla wszystkich, którzy kochają biegać. Znajdziecie tu zarówno informacje o biegowych imprezach, jak i porady, wymianę doświadczeń oraz... umawianie się na wspólne bieganie!

Rozbiegany Wrocław

Społeczność, która – podobnie jak kilka poprzednich  gromadzi środowisko biegowe z Wrocławia i okolic. Również na wspólne treningi!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl