wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Rekreacja we Wrocławiu
  4. Aktywnie w mieście i okolicach
  5. Chcesz poszaleć na łyżwach? Skorzystaj z bezpłatnych zajęć z hokeistami na lodowisku Tarczyński Arena
Na zdjęciu hokeiści i hokeistki z drużyn Wiedźmy 71 oraz Watahy 71 Tarczyński Arena Wrocław
Na zdjęciu hokeiści i hokeistki z drużyn Wiedźmy 71 oraz Watahy 71

O godzinie 19.00 w najbliższą środę (25.01.2023 r.) na lodowisku Tarczyński Arena rozpoczną się pierwsze otwarte zajęcia łyżwiarskie z przedstawicielami wrocławskich drużyn hokejowych: pań z zespołu Wiedźmy 71 oraz panów z Watahy 71. Może w nich wziąć udział każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu. Trenerzy i instruktorzy pomogą w opanowaniu podstaw jazdy, jak i udoskonaleniu techniki. Zobaczcie, jak skorzystać!

Reklama

– Hokej to chyba najszybszy sport drużynowy, zarówno jeśli chodzi o prędkość, z jaką porusza się krążek, jak i sami zawodnicy – mówi Paweł Sokołowski, jeden z trenerów. – Tak, jak w praktycznie każdej dyscyplinie, podstawą jest poruszanie się, a w tym wypadku jazda na łyżwach. Podczas naszych lekcji zajmiemy się zarówno osobami, które miały do czynienia z hokejem lub po prostu potrafią jeździć na łyżwach, jak i nowicjuszami, którzy chcieliby sprawniej ślizgać się na tafli – dodaje.

Zawodnicy Watahy 71 od pięciu lat trenują we Wrocławiu i Świdnicy. Seniorzy występują w rozgrywkach amatorskiej Zachodniej Ligi Hokejowej i pojedynczych turniejach. Około półtora roku temu, dziewczęta założyły swoją własną drużynę – Wiedźmy 71. Oba zespoły posiadają także sekcje juniorskie. Poza sezonem zimowym panie i panowie trenują hokej na rolkach.

Jak skorzystać z bezpłatnych zajęć z jazdy na łyżwach na Tarczyński Arena?

Zajęcia na lodowisku Tarczyński Arena będą odbywały się w każdą środę – od 25 stycznia do końca lutego, a udział w nich będzie bezpłatny. Cennik wstępu na lodowisko (uwzględniający między innymi możliwość korzystania z kart Benefit) i informacje szczegółowe dotyczące obiektu, znajdują się na stronie internetowej.

– Oczywiście na owalnym torze, jakim jest lodowisko Tarczyński Arena, nie będziemy grać w hokej, ani na przykład trenować strzałów, ale jeśli komuś spodobają się zajęcia, zaprosimy go również na nasz typowo hokejowy trening – przyznaje Paweł Sokołowski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl