wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Po trzech latach wraca nocne bieganie ulicami Wrocławia! 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już 18 czerwca [TRASA, MEDALE, KOSZULKI]

Ostatni raz we wrocławskim nocnym półmaratonie biegacze rywalizowali w 2019 r. Fot. Redakcja www.wroclaw.pl
Ostatni raz we wrocławskim nocnym półmaratonie biegacze rywalizowali w 2019 r.

15 czerwca 2019 r. – to wtedy amatorzy biegania mogli ostatni raz rywalizować w nocnym półmaratonie w stolicy Dolnego Śląska. Kolejne imprezy odwoływano z powodu pandemii COVID-19. Aż do teraz! Już 18 czerwca 2022 r. biegacze znów zmierzą się na dystansie 21 km. Znamy już trasę, medale i koszulki 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Wrocławski półmaraton to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce, który co roku cieszy się olbrzymią popularnością a pakiety startowe rozchodzą się błyskawicznie. W tegorocznej edycji wystartuje ok. 12 tysięcy biegaczy. Część z nich zapisała się już w 2020 r., przed wybuchem epidemii koronawirusa.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Stadion Olimpijski we Wrocławiu ul. aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35 Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Liczę, że wszyscy pokażemy, jak Wrocław żyje tym wydarzeniem. Wyjątkowa atmosfera oraz oprawa i sportowe emocje to coś, co nas wyróżnia. Wszystkim życzę udanej zabawy, zawodnikom dużo sił i motywacji. Razem spotkamy się na mecie 18 i 19 czerwca
Jacek Urbanowicz, dyrektor wrocławskiego półmaratonu

W biegu, tradycyjnie z numerem „1”, pobiegnie także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Trasa 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu - rock, iluminacje i znicz

Organizatorzy przygotowali nową, malowniczą trasę z dźwiękowymi i świetlnymi atrakcjami. Uczestnicy przebiegną m.in. przez środek Hali Stulecia, koło Pergoli z włączoną fontanną multimedialną oraz przez fragment Parku Szczytnickiego. Na trasie przygotowana zostanie iluminacja niektórych obiektów. „Zaświeci się” m.in. most Grunwaldzki, Hala Stulecia czy brama przy Stadionie Olimpijskim.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - mapa trasy, MCS Wrocław8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - mapa trasy, MCS Wrocław

Po starcie 12 tys. biegaczy najpierw al. Różyckiego, placem i mostem Grunwaldzkim dostanie się do ul. Pułaskiego. Dalej trasa poprowadzi na południe: ul. Ślężną, al. Wiśniową oraz placem i ul. Powstańców Śląskich. Uczestnicy dotrą do centrum i „pokonają” ul. Kazimierzą Wielkiego, Grodzką, następnie most Piaskowy, Ostrów Tumski i most Pokoju. Z placu Powstańców Warszawy z powrotem przez most Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego, most Zwierzyniecki, Halę Stulecia, ul. Kopernika i Mickiewicza aż do mety na Olimpijskim.

Tym razem biegaczom towarzyszyć będzie rockowa muzyka. Na mecie Stadionu Olimpijskiego zapłonie widowiskowy znicz.

Biegaczy wrocławską kranówką znów wesprze MPWiK - uczestnicy będą mogli ją spożywać w ekologicznych kubkach. Organizatorzy nie będą również marnować papieru – odbiór pakietów startowych będzie następował m.in. z wykorzystaniem kodu QR.

Medale, koszulki i darmowa komunikacja

Tegoroczne medale wrocławskiego półmaratonu z jednej strony będą wyrazem wsparcia dla Ukrainy, która broni się przed rosyjską agresją. Pojawi się na nich kontur mapy Ukrainy wraz z hasztagiem POMOC DLA UKRAINY.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - medale, MCS Wrocław8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - medale, MCS Wrocław

Na startowych koszulkach widnieć będzie natomiast wrocławski ratusz.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - koszulki, MCS Wrocław8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - koszulki, MCS Wrocław

Uczestnicy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej w dniach 18-19 czerwca. Wystarczy okazać numer startowy.

Początek 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu 18 czerwca o godz. 21.30 na Stadionie Olimpijskim.

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny – zapisy już 18 maja

Przed startem 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu zaplanowano dodatkowo PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, w którym powinno wystartować ok. 700 osób.

W dużej mierze mogą to być kibice, partnerzy czy rodziny uczestników półmaratonu. Zapraszamy także całe rodziny z dziećmi. Długość trasy to tylko ok. 1500 metrów, bez pomiaru czasu czy klasyfikacji. Chodzi o dobrą zabawę, w której wszyscy wygrywają
Jacek Urbanowicz, dyrektor wrocławskiego półmaratonu

Internetowe zapisy na bieg rodzinny wystartują 18 maja. Cena za pakiet startowy, w tym koszulka, numer i medal na mecie to 30 zł.

Sponsorem tytularnym wrocławskiego półmaratonu i wieczornego biegu rodzinnego jest PKO Bank Polski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama