Zostań Hrabiną

Wrocławskie Hrabiny grają w softball, nie boja się siniaków, kochają sport. Drużyna poszukuje dziewczyn, które zechcą zasilić jej szeregi. 


Softball to bardzo dynamiczna gra zespołowa. Liczą się ułamki sekund, w trakcie których trzeba podjąć decyzję, jak zagrać. Podczas meczu na boisku jest 9 dziewczyn, ale na sukces pracuje cały zespół. Na pierwszy rzut oka zasady softballu mogą wydawać się proste, ale w rzeczywistości jest to dosyć skomplikowany sport. Im bardziej poznajemy zagrywki i różne możliwe kombinacje tym gra staje się ciekawsza i bardziej wymagająca.  

Hrabiny jako drużyna istnieją dwa lata. W zimie trenują w sali, wiosną i latem przenoszą się na boisko softballowe im. Stana Musiała. Kto może zostać Hrabiną? Każda dziewczyna, która chce spróbować czegoś nowego, czegoś więcej niż na przykład zwykły fitness. - Na treningach uczymy się wszystkiego od podstaw i jednocześnie dostajemy zwykły, fizyczny wycisk. To nie jest tak, że całą godzinę odbijamy piłkę; trening jest wielowymiarowy i daje nieźle w kość - mówi Barbara Leśniewska, prezes klubu. - Nie mogłabym nie wspomnieć o naszym
trenerze, który pracuje z nami od zeszłego sezonu. Ray Wojtala, zawodnik baseballowego KSB Wrocław, potrafi uczynić z grupy kilkunastu dziewczyn prawdziwy zespół, który ma apetyt na zdobycie upragnionego Mistrzostwa Polski. Ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Potrafi w nas zaszczepić miłość do tego amerykańskiego sportu.

W tej chwili Hrabiny prowadzą otwartą rekrutacje do wszystkich sekcji wiekowych. Dołączyć do klubu mogą też dziewczynki od ósmego roku życia. Rekrutacja trwa do końca listopada. Plan otwartych treningów dostępny na facebooku: facebook.com/HrabinySoftballWrocLOVE.

Matriałay prasowe.

Zgłoś uwagę