Zwycięzcy warsztatów 3D SMART Kids odebrali nagrody

Z rąk wiceprezydenta Wrocławia, Macieja Bluja nowe gry logiczne „Safiros” odebrali zwycięzcy zeszłorocznych warsztatów 3D SMART Kids i jednocześnie projektanci gry – Safiro Team. Również dla was przygotowaliśmy pięć takich gier. Aby je zdobyć, weźcie udział w naszym konkursie.

Safiro Team wygrał rywalizację na zaprojektowanie gry logicznej w ramach zeszłorocznych warsztatów z cyklu 3D SMART Kids, organizowanych przez miasto Wrocław oraz prowadzonych przez Krzysztof Kubasek STUDIO. Teraz nagrodę w postaci wyprodukowanej już gry zwycięzcy otrzymali podczas spotkania z wiceprezydentem Maciejem Blujem.

– To wspaniałe uczucie zobaczyć grę, którą sami wymyśliliśmy podczas warsztatów. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Od dziś każdy wolny wieczór spędzamy na graniu w Safirosa – z uśmiechem podkreślali członkowie Safiro Team.

– Cieszę się, że macie tak dużo pomysłów, które udaje wam się realizować. Gra, którą wyprodukowaliśmy zgodnie z waszymi założeniami jest tego najlepszym przykładem. W ten sposób promujemy również ideę smart city w naszym mieście – powiedział Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

Zwycięzcy mają ambitne plany. Safiro Team jest drużyną reprezentującą Liceum Kreatywności nr XVI we Wrocławiu. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w 2018 roku zdobyli pierwsze miejsce w Wyzwaniu Naukowym na III poziomie wiekowym. Dzięki temu już w maju mogą reprezentować Polskę na Global Finals, czyli Ogólnoświatowej Olimpiadzie w USA, na której m.in. zaprezentują swój najnowszy pomysł – robota w kształcie ręki, który potrafi m.in. malować. Global Finals odbędą się 23 maja 2018 r. w Knoxville w Tennessee. Aby grupa mogła tam pojechać, potrzebuje jednak finansowego wsparcia.

– Podczas spotkania z wiceprezydentem, opowiedzieliśmy o naszych planach, pracy drużyny i osiągnięciach. Pokazaliśmy swoje nowe projekty i zdjęcia z dotychczasowych działań nad zwycięskim rozwiązaniem wyzwania naukowego DI. Jako drużyna wspieramy ideę Smart City, która przyświecała spotkaniu – dodali przedstawiciele Safiro Team.

Weź udział w naszym konkursie i zdobądź nową grę logiczną SAFIROS

Chcecie spróbować swoich sił w nowej grze logicznej „Safiros”. Weźcie udział w naszym konkursie, a macie szanse stać się szczęśliwymi zwycięzcami.

O warsztatach 3D SMART Kids

3D SMART Kids to cykl warsztatów zorganizowanych przez miasto Wrocław, których celem była promocja idei Smart City Wrocław wśród najmłodszych wrocławian. Podczas warsztatów i wykładów dzieci poznały innowacyjne rozwiązania dedykowane miastom i mieszkańcom. Były gry logiczne, projektowanie wzornictwa i wykład o smart city. W warsztatach uczestniczyły m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 63, Gimnazjum nr 13 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16.