3D SMART Kids [ZDJĘCIA]

3D SMART Kids to cykl wydarzeń, których celem jest promocja idei Smart City Wrocław wśród najmłodszych wrocławian. Podczas warsztatów i wykładów dzieci poznają innowacyjne rozwiązania dedykowane miastom i mieszkańcom. Pierwsze spotkanie odbyło się 3 kwietnia w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”, kolejne zaplanowano w dniach 10, 24 kwietnia oraz 8 maja.

Czym jest idea smart city? Jakie są jej główne założenia? Dlaczego jej wprowadzanie w miastach jest tak ważne? Jakie korzyści oferuje mieszkańcom? Tego dowiedzą się młodzi wrocławianie podczas warsztatów 3D SMART Kids, organizowanych przez miasto Wrocław. W pierwszym spotkaniu 3 kwietnia uczestniczyło 21 uczniów czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 37 we Wrocławiu. Były gry logiczne, projektowanie wzornictwa i wykład o smart city.

Zobacz również: 

3D SMART Kids, spotkanie w dniu 10.04.2017 r.

– Zależy nam by dzieci poznały konkretne rozwiązania smart city, które już są we Wrocławiu. Dlatego mówimy o np. elektronicznych tablicach informacyjnych na przystankach komunikacji miejskiej, systemie wypożyczania roweru miejskiego czy budżecie obywatelskim – wylicza Robert Bednarski, dyr. Biura Zarządzania Projektami UM Wrocławia.

Organizatorzy podkreślają, że celem projektu jest promocja idei Smart City Wrocław poprzez wykłady dla dzieci na temat smart city, w szczególności: przyjaznego środowiska oraz innowacyjnych rozwiązań w mieście rozumianych jako usługi świadczone drogą elektroniczną (e-usługi). Koncepcję smart city zaprezentowała Małgorzata Bartyna-Zielińska z Biura Zarządzania Projektami.

3D SMART Kids, spotkanie w dniu 3.04.2017 r.

Młodzi wrocławianie mieli okazję dowiedzieć się jak współcześnie wykorzystuje się technologie druku 3D w projektowaniu rzeczy codziennego użytku. Podczas warsztatów, zobaczyli jak wygląda proces projektowy i jak pracują drukarki 3D.

– Dzieci dowiedziały się czym jest dizajn oraz miały okazję wcielić się w rolę projektantów sztuki użytkowej i stworzyć własny projekt. Najpierw szkicowały, następnie przygotowały model z plasteliny, by na koniec skorzystać już z drukarki 3D – mówi Krzysztof Kubasek z pracowni projektowej KUBASEK STUDIO, który prowadził warsztaty z dziećmi.

3D SMART Kids, spotkanie w dniu 10.04.2017 r.

W kolejnych zaplanowanych warsztatach 3D SMART Kids, będą uczestniczyć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 63, Gimnazjum nr 13 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16. Warsztaty odbędą się w dniach 3, 10, 24  kwietnia oraz 8 maja.

Podsumowaniem warsztatów będzie konferencja 3D SMART Kids FORUM, która odbędzie się w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”. W jej programie jest m.in. prezentacja projektów wszystkich szkół. Podczas 3D SMART Kids FORUM, na czerwonym dywanie w kształcie kropki, przy stuosobowej widowni, składającej się z nauczycieli, uczniów oraz opiekunów dzieci, prezentować będą się cztery zespoły, po jednym z każdej szkoły. Dzieci opowiedzą o swoich doświadczeniach z warsztatów.

Więcej informacji:

Małgorzata Bartyna-Zielińska tel: (71) 777 82 16, kom: 728 484 572

Krzysztof Kubasek jest projektantem wzornictwa oraz wykładowcą Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i poznańskiej School Of FORM. Jego głównym założeniem jest projektowanie z myślą o człowieku i jego potrzebach. Zaprojektował m.in znanego na całym świecie robota społecznego „EMYS”, wrocławskiego robota „Eugenius”. Projektuje rzeczy codziennego użytku dla polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw. Na Akademii Sztuk Pięknych prowadzi badania naukowe nad zrównoważonym projektowaniem produktów. 

Galeria