3D SMART Kids vol.3 [ZDJĘCIA, WIDEO]

3D SMART Kids to cykl wydarzeń, których celem jest promocja idei Smart City Wrocław wśród najmłodszych wrocławian. Podczas warsztatów i wykładów dzieci poznają innowacyjne rozwiązania dedykowane miastom i mieszkańcom. Trzecie spotkanie odbyło się 24 kwietnia w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”.

24 kwietnia w Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin" odbyły się kolejne warsztaty 3D SMART Kids organizowane przez Miasto Wrocław, promujące idę Smart City Wrocław poprzez zajęcia projektowe prowadzone przez KUBASEK STUDIO. Podczas warsztatów dzieci mogą zapoznać się z procesem projektowania rzeczy codziennego użytku, przyjrzeć się procesom ich powstawania oraz towarzyszącym temu technologiom, między innymi technologii druku 3D.   

Sesja rozpoczęła się od wykładu na temat filozofii Smart City. Kolejnym etapem był krótki wykład dotyczący procesu projektowania, po którym nastąpiły ćwiczenia i zagadki umysłowe oraz kreatywna burza mózgów pobudzające dzieci do działania. 
 
Nadtępnie dzieci zostały podzielone na grupy, każda grupa otrzymała zestaw narzędzi do projektowania „3D smart kids tool box” pomocny do projektowania gry logicznej. Podczas warsztatów każdy mógł dotknąć drukarki 3D, uruchomić ją, zobaczyć proces drukowania i oczywiście cieszyć się swym własnym wydrukiem 3D.

Głównym założeniem procesu projektowania jest to, aby do przerwy do godziny 12.00 powstały szkice i koncepcje gier logicznych, a po przerwie realizowane są prototypy.

W trakcie trwania warsztatów, każdy zespół indywidualnie konsultuje pomysły z zespołem KUBASEK STUDIO. Warsztaty zakończyły się prezentacją projektów czyli gier logicznych zaprojektowanych przez zespoły.

Galeria