Elementarz wrocławskiego rowerzysty

Przygotowujemy dla was poradnik z objaśnieniem tego, jak korzystać z dostępnej we Wrocławiu infrastruktury rowerowej: dróg dla rowerów, pasów rowerowych, kontrapasów i śluz rowerowych. Elementarz będziemy sukcesywnie uzupełniać objaśnieniami trudniejszych tras w mieście oraz przepisami, do których kierujący rowerem musi się stosować. Poradnik powstaje przy współpracy z rowerzystami z Akcji Miasto oraz Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

INFRASTRUKTURA ROWEROWA

Wielu wrocławskich rowerzystów wciąż jeszcze ma problemy z poprawnym korzystaniem z części infrastruktury rowerowej dostępnej we Wrocławiu. Na początek przygotowaliśmy więc dla was proste infografiki, które opisują każdy z rodzajów dostępnej we Wrocławiu infrastruktury. [KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY GO POWIĘKSZYĆ]


     Pas rowerowy infografika       śluza rowerowa infografika       kontrapas rowerowy infografika

 

    droga dla rowerów infografika        ciąg pieszo-rowerowy       ciąg pieszo-rowerowy

WARTO WIEDZIEĆ

Jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się na rowerze ulicą? Kiedy możesz jechać rowerem po chodniku? Jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru i rowerzysty? Na poniższych infografikach przedstawiamy odpowiedzi na najczęstrze pytania użytkowników rowerów. (KLIKNIJ NA OBRAZEK, ABY GO POWIĘKSZYĆ)


      Jak jeździć rowerem po mieście        Jak jeździć rowerem po mieście        obowiązkowe wyposażenie roweruZgłoś uwagę