Śląsk Wrocław kontra Górnik Łęczna

W piątek, 11 grudnia, o godzinie 18.00 Śląsk Wrocław po raz ostatni w tym roku zagra na Stadionie Miejskim w ramach rozgrywek ligowych. Jego przeciwnikiem będą Górnicy z Łęcznej okupujący 10 miejsce w tabeli Ekstraklasy.

  • fot: archiwum


Wrocławianie przystąpią do meczu prowadzeni przez nowego szkoleniowca Romualda Szukiełowicza. Na konferencji przedmeczowej trener kładł nacisk na cechy wolicjonalne jako klucz do poprawy wyników drużyny - W tym krótkim czasie chciałem przekonać piłkarzy do tego, żeby uwierzyli, że jeśli nie będą walczyć, to nie będą wygrywać. Oni to wiedzą. Na pewno większość z nich walczyła w poprzednich meczach, ale to gdzieś umknęło. Gra się po to, żeby wygrać, a staniem na boisku się tego nie zrobi. Niektórzy ostatnio na murawie wyglądali tak, że chętnie by postali na placu gry, a nawet na trawie usiedli – zakończył.

Na placu gry na pewno zabraknie Mariusza Pawelca, do dyspozycji powinni być narzekający ostatnio na urazy Mariusz Pawełek i Jacek Kiełb. Według zapowiedzi trenera Śląsk ma zagrać ofensywnie w ustawieniu 4-2-3-1.

W pierwszym meczu obu drużyn w 5 kolejce WKS wywiózł z Łęcznej komplet punktów zwyciężając gospodarzy 3-2.

 

Zgłoś uwagę