Śląsk otwiera sekcję piłki nożnej kobiet

Kolejna nowa sekcja w Śląsku Wrocław. Po niedawnym uruchomieniu sekcji e-sportu, tym razem przyszedł czas na piłkę nożną kobiet. Powstała ona dzięki nawiązaniu współpracy z AZS-em Wrocław, który występuje w ekstralidze kobiet.

  • fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)


– Z radością możemy ogłosić, że rodzina Śląska Wrocław powiększyła się o sekcję piłki nożnej kobiet. To kolejny projekt – po przyjęciu w nasze szeregi drużyny blind footballu oraz wejściu do świata esportu – świadczący o tym, jak szeroka jest perspektywa naszej działalności. Śląsk Wrocław to klub wszystkich wrocławian i wrocławianek, które wbrew pewnym stereotypom, również kochają piłkę nożną. Nasze nowe zawodniczki są tego najlepszym przykładem. Przejawiają wielką pasję, determinację w dążeniu do celu i chcemy pomóc im  spełniać marzenia – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes WKS-u.

Śląsk włączył w swoje struktury piłkarki, które dotąd reprezentowały barwy AZS-u Wrocław. Akademiczki są jedną z najbardziej utytułowanych polskich drużyn – mają na swoim koncie osiem tytułów mistrzyń Polski oraz wywalczone cztery Puchary Polski.

Dodajmy, że AZS wielokrotnie z powodzeniem rywalizował na arenie międzynarodowej. Siedmiokrotnie uczestniczył w Lidze Mistrzyń (wówczas funkcjonującej jeszcze jako Puchar UEFA), zajmując w sezonach 2004/05 oraz 2005/06 miejsce w najlepszej szesnastce europejskich zespołów.

Krok w stronę profesjonalizacji piłki kobiecej

– Wzięcie pod skrzydła ekstraligowej drużyny piłki nożnej kobiet przez pierwszy klub PKO Ekstraklasy to niezwykle ważny moment w procesie profesjonalizacji tej dyscypliny w naszym kraju. Cieszymy się, że Śląsk Wrocław, powołując żeńską drużynę, obrał kierunek rozwoju zgodny z trendami obecnymi w największych zachodnich klubach. Mamy nadzieję, że będzie to wyraźny sygnał dla całej piłkarskiej Polski, która pójdzie teraz jego śladem – podkreśla prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprezes PZPN, Andrzej Padewski.

– Jesteśmy bardzo podekscytowane i szczęśliwe, że możemy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Śląsk to wielki klub, chcemy godnie reprezentować jego barwy i rozwijając się krok po kroku, na stałe dołączyć do czołowych drużyn Ekstraligi – mówi Małgorzata Korda, zawodniczka kobiecej sekcji Śląska Wrocław.

Nie tylko pierwsza drużyna

Wrocławianki pod szyldem WKS-u będą grać po zakończeniu trwającego procesu licencyjnego i po wznowieniu rozgrywek Ekstraligi. Co ważne, nową sekcję będzie tworzyć nie tylko pierwsza drużyna, ale także sekcje młodzieżowe. Piłkarki WKS-u nadal będą grać i trenować na obiektach przy ulicy Mianowskiego we Wrocławiu, a szkoleniowcem będzie – niezmiennie – Piotr Jagieła.

– Połączenie sił z tak uznaną marką w polskim futbolu, jak Śląsk Wrocław, klubem występującym w PKO Ekstraklasie, postrzegamy jako wielką szansę i jednocześnie naturalną drogę rozwoju piłkarstwa kobiecego. Podobne modele prowadzenia sekcji męskiej i żeńskiej w ramach jednej organizacji sportowej realizowane są choćby w lidze angielskiej czy francuskiej. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Śląska pozwoli znów nawiązać do największych sukcesów KS AZS-u Wrocław, a także dodatkowo zachęci wiele dziewczyn do gry w piłkę nożną – przyznaje Marian Dymalski, prezes AZS-u Wrocław.Zgłoś uwagę