35. PPA: Siedem kobiet w finale

Laureatki poznamy w piątek

 • Irena Melcer /PPA

  Irena Melcer /PPA

 • Paulina Walendziak / PPA

  Paulina Walendziak / PPA

 • Katarzyna Pośpiech / PPA

  Katarzyna Pośpiech / PPA

 • Klara Broda / PPA

  Klara Broda / PPA

 • Karolina Czarnecka / PPA

  Karolina Czarnecka / PPA

 • Natalia Lubrano / PPA

  Natalia Lubrano / PPA

 • Ewelina Przybyła / PPA

  Ewelina Przybyła / PPA


Same panie znalazły się w finale 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Z 17 artystów występujących w II Etapie Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Rada Artystyczna PPA wyłoniła siedem artystek, które zaprezentują się w finale w piątek 28 marca.

Finalistki przez najbliższy tydzień będą brać udział w warsztatach mistrzowskich, prowadzonych przez Olgę Szwajgier, Jacka Bończyka, Piotra Dziubka i Jacka Gęburę.

Rywalizować będą o nagrody w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki 35. PPA , czyli o Grand Prix – statuetkę Tukana Złotego i 25 tys. zł oraz o statuetki Tukana Publiczności i Tukana Dziennikarzy oraz nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – 10 tys. zł za najlepsze wykonanie polskiej piosenki.

Wszystkie panie otrzymają za wejście do Finału nagrodę w wysokości 3 tys. zł.

Panie w finale 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Klara Broda

Wrocławianka, którą zainteresowania teatrem zaprowadziły w 2012 r. do Studium Musicalowego Capitol

Karolina Czarnecka

Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, studentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.

Natalia Lubrano

Wrocławianka, od kilkunastu lat związana z Rochecorbon we Francji, gdzie - jak mówi - prowadzi podwójne życie w roli matki i żony. Pochodzi z muzykującej rodziny, tworzy muzykę, pisze teksty, i śpiewa. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip-hopowców i z zespołem Miloopa, z którym wydała trzy albumy. W 2012 ukazała się solowa płyta wokalistki - R.E.S.P.E.C.T.

Irena Melcer

Od kilku lat realizuje swoje teatralne i filmowe pasje na studiach w warszawskiej Akademii Teatralnej. Do swoich zawodowych sukcesów zalicza spotkanie z Krystyną Jandą, Janem Jakubem Kolskim i Robertem Glińskim na planach ich najnowszych filmów i spektakli.

Katarzyna Pośpiech

Pochodzi z wielkopolskiego Tuliszkowa. W tamtejszym Domu Kultury rozpoczęła w wieku 6 lat swoją przygodę ze sztuką, a obecnym jej etapem są studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.

Ewelina Przybyła

Tegoroczna dyplomantka PWST w Krakowie, miłośniczka czarnych brzmień i muzyki folk.

Paulina Walendziak

Uczennica Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Zamierza kontynuować naukę w szkole aktorskiej.

 

Finalistki wybrali członkowie Rady Artystycznej PPA: Kinga Preis, Jacek Bończyk, Mariusz Kiljan, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk, Cezary Studniak oraz dyrektor artystyczny PPA Konrad Imiela i główny producent Paweł Krupski.

Opr.ak

Zgłoś uwagę