wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Zmień coś na Przedmieściu Świdnickim! Do wzięcia 4 tysiące

Widzisz, czego brakuje w najbliższej okolicy? Zgłoś się do programu WALL. Na aktywnych mieszkańców Przedmieścia Świdnickiego czeka dotacja w wysokości 4 tysięcy złotych. Można przeznaczyć ją na zrobienie czegoś dobrego i ważnego dla swojego otoczenia.

WALL - czyli Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów

To inicjatywa wrocławskiej organizacji, Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej TuRazem. Do tej pory ze szkoleń w ramach akademii oraz dotacji na swoje projekty, skorzystało już ponad 100 osób z 12 osiedli we Wrocławiu.

A potrzeby osiedli są bardzo różnorodne: od ławeczek sąsiedzkich, poprzez murale, koncerty, spacery, ogrody społeczne po klub gier planszowych. Najważniejsze jednak, że to mieszkańcy i samodzielnie przygotowują, projektują i wdrażają własną inicjatywę.

- Po roku działania Akademii widać konkretne efekty. To fantastyczne, że uczestnicy mogą zobaczyć, jak ich pomysły działają w praktyce. Projektowanie społeczne otwiera szerszy kontekst i zachęca do dialogu z mieszkańcami. To inspiruje kreatywność i uczy rozwiązywania problemów. Poza tym, tworzenie projektów daje satysfakcję, ponieważ przekłada się na rzeczywiste zmiany w społeczności - dodaje Edyta Grabowska, prezeska Stowarzyszenia.

Grupy liderów i liderek są bardzo różnorodne

Zarówno pod kątem doświadczeń w działaniach osiedlowych, jak i wieku. Różne jest zatem spojrzenie na problemy osiedlowe. Zdarza się, że w trakcie zajęć toczą się burzliwe dyskusje, a wybór projektu nie zawsze jest prosty. Nauka znalezienia kompromisu to dodatkowa umiejętność dla przyszłych liderów i liderek podczas budowania projektów, przy ograniczonych zasobach.

Zajęcia prowadzą eksperci i ekspertki, którzy na co dzień pracują przy projektach społecznych

Udział w Akademii to okazja na skorzystanie z ich wiedzy i ogromnego doświadczenia. Wśród prowadzących warsztaty znaleźli się m.in. twórcy wrocławskiego portalu informacyjnego, dyrektorka programowa Festiwalu MIASTOmovie Scrum, autorka podręcznika „Zajęcia artystyczne - zajęcia copywritingu” oraz wieloletni badacz problematyki rozwoju lokalnego i partycypacji społecznej. Cykl spotkań obejmuje 60h praktycznych warsztatów, na koniec których otrzymać można certyfikat oraz 4 tysiące złotych na realizację projektu.

Zgłoś swój udział w projekcie WALL

Aby zgłosić swój udział w projekcie wystarczy wypełnić prosty formularz znajdujący się na stronie projektu: wall.turazem.pl

Formularz można również wypełnić stacjonarnie w Centrum Aktywności Lokalnej - PrzedPokój H13, znajdującym się przy ul. Hercena 13. Zajęcia odbywają się w weekendy. Rozpoczną się 16.09. i potrwają do końca października. Udział w Akademii jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona do 15. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10.09.2023.

Projekt WALL realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG. Partnerem projektu zostały SCAL Wroclaw – Sieć Centrów Aktywności Lokalnych oraz grupa Liderzy z Przedmieścia.

Kontakt: Magdalena Szopian Wełyczko, tel. 508 280 018, kontakt[at]turazem.pl, Edyta Grabowska, tel. 698 529 822.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl