wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wsiądź na rower i weź udział w konsultacjach
rowerzyści na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu fot. Filip Basara
rowerzyści na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu

Chcesz mieć wpływ na kształt tras rowerowych we Wrocławiu? Weź udział we wspólnym przejeździe konsultacyjnym. Zapisy trwają do 25 czerwca, liczba miejsc jest ograniczona.

Trwają konsultacje społeczne „Planu działań rowerowych do 2030 r.” To pierwszy taki dokument we Wrocławiu. Weź udział w ustalaniu priorytetów wrocławskiej polityki rowerowej na najbliższe 9 lat. Spotykamy się oczywiście na rowerach, w najbliższą sobotę (26 czerwca) o godz. 10.00.  

Przejazd potrwa około 2 godzin. Trasy przejazdów będą wiodły przez centrum miasta, po dwóch pętlach: północ-południe oraz wschód-zachód. Zapisy trwają do 25 czerwca. Napisz do nas na: [email protected]. Decyduje kolejność zgłoszeń.

- Wspólny przejazd rowerowy to świetna okazja, żeby porozmawiać z osobami, które na co dzień zajmują się projektowaniem tras dla rowerzystów we Wrocławiu. Chcemy poznać Wasze opinie na temat poruszania się rowerem przez centrum. Chętnie odpowiemy też na wszystkie pytania. Zapraszamy! – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nie pierwszy raz konsultujemy z Wami konkretne rozwiązania, spotykając się na rowerach. Tak było w kwietniu 2018 r.

W następną sobotę (3 lipca) o godz. 10.00 na konsultacyjną przejażdżkę zapraszamy z kolei dzieci i młodzież. Zapisy trwają do 2 lipca. Zgłoś udział swój lub swojego dziecka, wysyłając maila na adres: [email protected].

Przeczytaj również: Młodzi mieszkańcy na takich samych prawach jak dorośli [WYWIAD]

„Plan działań rowerowych do 2031 r.” powstanie do końca 2021 r. To, co zostanie ustalone w czasie konsultacji, będzie jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy jego tworzeniu.

Szczegóły dotyczące przejazdu, zostaną przekazane zainteresowanym drogą mailową.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl