Jak rozwijać komunikację rowerową?

Jak rozwijać komunikację rowerową?

Konsultacje społeczne dotyczące przygotowania "Planu działań rowerowych do 2030 r."

Zrównoważona mobilność  – wygoda i wybór

"Plan działań rowerowych do 2030 r." ma powstać, by jeździło się lepiej, zarówno rowerzystom, jak i innym użytkownikom dróg. Jego przygotowanie wynika ze świadomości, że konieczne jest dbanie o zrównoważoną mobilność (każdy użytkownik może wybrać sposób poruszania się po mieście - tak, by było to dla niego komfortowe). To też odpowiedź na rekomendacje przedstawione przez mieszkańców i mieszkanki Wrocławia podczas Wrocławskiego Panelu Obywatelskiego.

Dwa kółka w mieście

Jakie trasy rowerowe istnieją, a jakie powinny powstać oraz które najpierw? W jakich miejscach zorganizować parkingi dla jednośladów? Czy i jak rozwijać usługę Wrocławskiego Roweru Miejskiego? To główne cele, postawione w ramach przygotowania dokumentu.

Oprócz odpowiedniej infrastruktury, konieczne są działania miękkie, sprzyjające  decyzji o wyborze roweru jako środka transportu. Dlatego istotne będzie zastanowienie się nad tym, jak promować poruszanie się po mieście rowerem i jak edukować w tym zakresie.

Ważny głos mieszkańców

To, co zostanie ustalone w czasie konsultacji, będzie jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy tworzeniu Planu. Dlatego warto wziąć udział w konsultacjach społecznych! 

23 czerwca (w środę) o g. 17.30 odbędzie się e–spotkanie dla mieszkanek i mieszkańców Wrocławia. Tydzień później, 29 czerwca, także o g. 17.30, na e–spotkanie zaprosimy przedstawicieli i przedstawicielki Zarządów Osiedli. W sobotę, 26 czerwca, o g. 10.00 wyruszy rowerowy przejazd konsultacyjny (zapisy mailowo konsultacje@um.wroc.pl do 25.06.2021 r., ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń). W konsultacjach mogą wziąć udział także dzieci i młodzież, dla których zorganizowane zostaną warsztaty. Przez cały czas trwania konsultacji można wypełnić e-formularz oraz e-formularz z mapą

Twoja opinia będzie miała wpływ na treść "Planu działań rowerowych do 2030 r." Konsultacje trwają od 22 czerwca do 13 lipca 2021 r. 

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Więcej aktualności