wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Weź udział w Szkole Liderów WBO. Pierwsze spotkanie 25 stycznia

Jak zrobić wycenę projektu? Jak opisać jego zakres i zaplanować promocję? Na te inne pytania, odpowiedzi poszukają uczestnicy pierwszego w tym roku spotkania z cyklu Szkoła Liderów WBO. Zaplanowano je na środę 25 stycznia. Wstęp wolny.

Szkoła Liderów to wydarzenie dla nowych i powracających Liderów, którzy planują zgłoszenie projektu do WBO 2023 i chcą rozwinąć swoje kompetencje w tym zakresie.

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia o godz. 17.30 w Strefie Partycypacji Odlot przy ul. Piłsudskiego 34.

- Przedstawimy na nim najważniejsze tegoroczne zasady, opowiemy o tym, co się zmieniło i z jakimi wyzwaniami mogą spotkać się Liderzy projektów. Jeśli chcesz zgłosić swój projekt, przyjdź – na miejscu uzyskasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania, a nawet pomoc w złożeniu wniosku! – zachęcają organizatorzy.

Pierwsze spotkanie Szkoły Liderów w 2023 roku – tematy

  • Skąd wziąć wstępną wycenę projektu i jak uwzględnić w niej inflację?
  • Jak znaleźć lokalizację swojego projektu?
  • Jak opisać zakres projektu?
  • Jak zaplanować promocję projektu?
  • Na co zwrócić szczególną uwagę przy składaniu projektu?

Zgłoś swój projekt w WBO 2023

Masz na to czas do 13 lutego możesz zgłosić ją do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Głosowanie odbędzie się w tym roku w dniach 22 września – 9 października. Do wydania jest łącznie 31 milionów złotych.

Liderzy projektów osiedlowych maksymalnie będą mieli do wydania na zgłoszone przedsięwzięcie 1 mln zł, a ponadosiedlowych – 3 mln zł.

Liderem, czyli osobą zgłaszającą i prowadzącą projekt WBO, może zostać każdy mieszkaniec Wrocławia, niezależnie od wieku i obywatelstwa. Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę projektów. Aby to zrobić, nie trzeba być zameldowanym. To lider określa wartość projektu oraz czy jest to projekt osiedlowy czy ponadosiedlowy.

Projekt można złożyć na formularzu dostępnym na stronie www.wroclaw.pl/wbo, lub w formie papierowej. Do projektu musi być dołączona lista podpisów przynajmniej dwóch popierających go mieszkańców (może być wśród nich podpis lidera).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl