wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Jak zgłosić swój projekt w WBO? Poradnik krok po kroku
Na zdjęciu napis WRO na bulwarze Kaczyńskiego we Wrocławiu, instalacja plenerowa zrealizowane w ramach WBO Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu napis WRO na bulwarze Kaczyńskiego we Wrocławiu, instalacja plenerowa zrealizowane w ramach WBO

Od 16 stycznia do 13 lutego możemy zgłaszać projekty do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). W jaki sposób? Najłatwiej przez internet. Pokazujemy jak to zrobić, krok po kroku. Zobaczcie poradnik i zgłoście swój projekt do WBO 2023!

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na tej stronie. Najlepiej jest wypełniać go na komputerze stacjonarnym, łatwiej wtedy opisać projekt, wybrać lokalizację na mapie czy dodać załączniki.

Najpierw uzupełnij swoje dane

Wpisz imię i nazwisko, a także dane kontaktowe. Adres, telefon i adres mailowy, na który otrzymasz potwierdzenie złożenia wniosku. Jeżeli jesteś niepełnoletni, poza danymi lidera wpisz także dane kontaktowe przedstawiciela ustawowego.

Zgoda na udostępnienie imienia i nazwiska – jeżeli chcesz, żeby projekt był podpisany Twoim imieniem i nazwiskiem na stronie internetowej, zaznacz tę opcję. Żadne inne dane osobowe nie będą opublikowane na liście projektów.

Wybierz również formę kontaktu – zaznacz jak chcesz, żeby kontaktował się z Tobą Wydział Partycypacji Społecznej, za pomocą poczty e-mail czy papierowym pismem.

Teraz opisz swój projekt

Zacznij od nazwy. Nie powinna być zbyt długa i skomplikowana. Nie może również wprowadzać głosujących w błąd co do zakresu projektu. Następnie określ, czy projekt ma oddziaływanie osiedlowe, czy ponadosiedlowe. Wpisz krótkie uzasadnienie tego wyboru.

Następnie zaznacz, czy jest to projekt inwestycyjny czy nieinwestycyjny. Wpisz w formularzu kto jest grupą beneficjentów projektu (np. rodzice z dziećmi czy mieszkańcy określonych osiedli) i określ ich szacunkową liczbę.

Potem możesz skupić się na detalach. Wymień najważniejsze elementy składowe projektu (ułatwi to zweryfikowanie kosztów projektu i możliwości jego realizacji). Opisz swój projekt, aby inni mieszkańcy wiedzieli, co chcesz zrobić. W osobnym polu formularza, napisz uzasadnienie dla jego realizacji. Opis projektu i jego uzasadnienie są wyświetlane na stronie projektu, więc warto żeby były jasne i zrozumiale dla mieszkańców, którzy będą chcieli na niego głosować.

Następnie oszacuj koszt projektu. Jeżeli nie potrafisz oszacować tej kwoty, możesz posłużyć się szacunkami dla podobnych projektów z poprzedniej edycji WBO lub podobnych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie.

Jeżeli masz jakieś uwagi, możesz je wpisać w pole „Uwagi do projektu”. Nie będą wyświetlane na stronie projektu.

Dodaj załączniki i zaznacz na mapie lokalizację projektu

Dołącz listę poparcia swojego projektu, zeskanowaną z formularza, który znajdziesz do pobrania na stronie www.wroclaw.pl/wbo. Wystarczą 2 podpisy, jeden z nich może być Twój. Lista poparcia projektu nie będzie publikowana.  

Następnie zaznacz na mapie lokalizację projektu. Dodatkowo można ją jeszcze opisać słownie w polu „Opisowa lokalizacja”.

To już prawie wszystko.

Możesz jeszcze dodać załączniki graficzne. Ważne jest, żeby w załącznikach nie było żadnych danych osobowych oraz żeby Lider był ich autorem albo przynajmniej miał prawo do ich publikacji w Internecie. Pliki w formatach PDF, JPG, PNG, DOC, i DOCX mogą mieć rozmiar do 10 mb.

Na końcu zaznacz zabezpieczenie captcha i kliknij „złóż projekt”. Gotowe!

Jak zgłosić swój projekt w WBO? Tutorial wideo

Możesz zobaczyć jak to wygląda krok po kroku, w tutorialu wideo. Nagrany został podczas ubiegłorocznej edycji WBO. W tym roku formularz działa w identyczny sposób. 

Dowiedz się więcej na spotkaniu Szkoły Liderów

25 stycznia o godz. 17.30 w Strefie Partycypacji Odlot przy ul. Piłsudskiego 34 odbędzie się spotkanie Szkoły Liderów WBO. Organizatorzy przedstawią najważniejsze tegoroczne zasady, opowiedzą o tym, co się zmieniło i z jakimi wyzwaniami mogą spotkać się liderzy projektów. Jeśli chcesz zgłosić swój projekt, przyjdź – na miejscu uzyskasz odpowiedzi na pytania, a nawet pomoc w napisaniu projektu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl