wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. WBO 2021: ostatni dzień zgłaszania projektów
WBO 2021 Wrocław Rozmawia
WBO 2021

Zostały ostatnie godziny na to, by zgłosić projekt w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy, jak można to zrobić. Termin mija w poniedziałek 15 lutego.

Kliknij!

zgłoś projekt

Kto może zgłosić projekt?

Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić dowolną liczbę projektów. Nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu. Mieszkaniec, który złożył projekt do WBO, jest jego Liderem. Lider składa projekt na formularzu, który dostępny jest na wroclaw.pl/wbo - papierowo lub elektronicznie.

Do projektu musi być dołączony skan listy podpisów przynajmniej 2 mieszkańców popierających projekt, wśród nich może być również podpis Lidera.

Jak wypełnić formularz - tutorial

Złożenie wniosku przez internet nie jest trudne. Pokazujemy jak to zrobić, krok po kroku.

Jakie warunki formalne powinien spełniać projekt?

By zgłoszona przez nas inwestycja mogła wziąć udział w jesiennym głosowaniu, musi spełniać kilka warunków: m.in. być ogólnodostępna dla mieszkańców, znajdować się na działce, do której gmina ma tytuł prawny, czy nie powodować uszczerbku zadrzewienia i siedlisk. Dowiedz się więcej na ten temat w artykule Szkoła Liderów - o tym warto wiedzieć, zgłaszając projekt do WBO.

Więcej informacji na temat dostępności projektów znajdziecie także w artykule Projekty WBO i ich dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Poradnik lidera projektu

Zachęcamy także do korzystania z bezpłatnego poradnika. „Jak wygrać w WBO? Liderzy liderom” to publikacja powstała dzięki liderom zwycięskich projektów z minionych edycji, którzy zechcieli podzielić się z nami wszystkimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Poradnik Lidera WBO 2020 from Wroclaw

Na co zwrócić uwagę, by nasz projekt był eko?

Inwestycje w tereny zielone co roku są najliczniejszą grupą projektów zgłaszanych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak zadbać o to, by były jak najbardziej przyjazne dla środowiska? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w rozmowie z Aleksandrą Zienkiewicz z Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Ewą Domańską, administratorką grupy ZIELEŃ WROCŁAWSKA. Czytaj więcej: WBO – jak pisać zielone projekty?

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl