wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Tygrysia witryna na Nadodrzu przyciąga wzrok przechodniów. Jest zjawiskowa! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

BRUT to nowe studio tatuażu schowane na ul. Krętej na wrocławskim Nadodrzu. Jego nowa „tygrysia” witryna, przyciąga wzrok przechodniów. To efekt metamorfozy przeprowadzonej w ramach projektu Dobry Widok, który jest realizowany przez Fundację Dom Pokoju z ramienia Biura Rozwoju Gospodarczego. Projekt stawia sobie za cel poprawienie estetyki przestrzeni miejskiej Wrocławia. Zobaczcie!

Ośmioro projektantów odmienia witryny lokalnych sklepów i punktów usługowych we Wrocławiu. Zobaczcie, jak przebiegała ostatnia metamorfoza witryny na Nadodrzu. Zdjęcia tej i innych witryn odmienionych przez Dobry Widok, znajdziecie w galerii. 

Skąd wziął się tygrys, czyli proces projektowania

- Prace nad witryną zaczęłam od inspiracji, aby poszukać motywu głównego. Nazwa salonu BRUT pochodzi od słowa brutalizm i tutaj szukaliśmy z właścicielami wątku, który będzie pasował do wnętrza, podkreśli charakter działalności oraz da możliwość pewnej zabawy graficznej. - opowiada Alicja Chojnacka, projektantka witryny.

Projektantka i właściciele wspólnie wypracowali motyw tygrysa. Drapieżność zwierzęcia współgra z nazwą i ideą lokalu. Dodatkowo okazało się, że właścicielka - Judyta sama posiada tatuaż tygrysa.

Pani Alicja zaprojektowała motyw samych pasów, aby przedstawienie było nieoczywiste, oraz aby pokryło jak największą powierzchnię szyb, ale nie zasłaniało jej całkowicie. Do realizacji użyto folii transparentnej. Dzięki temu czerwone pasy zagrają swoją rolę również wewnątrz salonu.

Tygrys z Nadodrza – trójwymiarowy i minimalistyczny

Tygrysie pasy dobrze wpasowały się w podwójną witrynę. Typografia na głównej szybie jest "trójwymiarowa" co nawiązuje do logo salonu oraz składa się z kolorów, które znajdziemy wewnątrz. Całość tworzy trochę szalony i minimalistyczny efekt, o który chodziło właścicielom.

- W witrynie podoba mi się to, że z technicznego punktu widzenia jest ona nieruchoma, a w praktyce wydaje się, jakby żyła trochę własnym życiem. Podwójne okna i wyklejenie ich obu powoduje, że podczas przechodzenia obok, pasy nakładają się na siebie w różnych pozycjach co sprawia wrażenie poruszania się całości - mówi Judyta, właścicielka lokalu.

Wewnątrz studia jest wielkie lustro, w którym odbija się część witryny. Warstwy pasów wizualnie nakładają się na siebie. Kto wie czy nie jeszcze ciekawiej witryna wygląda nocą, kiedy w studiu świeci się światło. Pani Judyta śmieje się, że to trochę jak “pięćdziesiąt twarzy witryny”.

W studiu BRUT zrobicie tatuaż, ale znajdziecie także prace na papierze i płótnie

- Tatuuję już parę lat, a mój ulubiony styl, w którym najbardziej lubię wykonywać projekty i malunki opiera się na grubej kresce, pełnym kolorze z motywem botanicznym (…) – mówi Judyta Kmieć, właścicielka studia.

- Wspólnie z moim chłopakiem długo ratowaliśmy stary lokal, w którym mieści się studio, z zachowaniem właśnie unikalnej, stalowej witryny. Udało się tchnąć w nią kolejne życie. Pod nazwą BRUT chcemy tworzyć różne kreatywne rzeczy, nie tylko tatuaże, jednak oczywiście to one będą fundamentem tego miejsca, bo od dziarania wszystko się zaczęło. Póki co pozostaje nam zaprosić Was do sprawdzenia naszego nowego miejsca, moich prac na ciele, papierze i płótnie. Może ktoś znajdzie coś dla siebie, jeśli nie w formie tatuażu, to w formie malunku na ścianę – dodaje pani Judyta.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl