wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Trwające konsultacje
  5. Jaka będzie aleja Północna?
  6. Rozmawiamy o alei Północnej
Sadzonki trzech drzew. Zielone tło. Grafika ilustracyjna Katarzyna Domżalska
Sadzonki trzech drzew. Zielone tło. Grafika ilustracyjna

Do 14 lutego 2023 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jaka będzie aleja Północna? Inicjują je Wrocławskie Inwestycje. Zachęcamy do udziału w nich i do wyrażenia swojej opinii.

Droga w północnej części metropolii

Wrocław rozrasta się, co wiąże się z koniecznością zapewnienia możliwości bezpiecznego przemieszczania się różnym użytkownikom i użytkowniczkom ruchu (zarówno kierowcom aut, jak też rowerzystom/ rowerzystkom czy osobom korzystającym z komunikacji publicznej). Jednym z obszarów, gdzie niezwykle potrzebna jest rozbudowa dróg, jest północ miasta, szczególnie osiedla: Polanowice, Poświętne i Sołtysowice. Aktualnie kierowcy jeżdżą w tej okolicy drogami osiedlowymi, które nie są do tego przystosowane. Planowana aleja Północna stanowić ma odpowiedź na ten problem, ma być też ważnym elementem układu drogowego miasta.

Co obejmie budowa?

Droga będzie miała długość około 5,5 km. Początek planuje się na ulicy Bolesława Krzywoustego, tuż przy C.H. Korona, koniec będzie na skrzyżowaniu z ul. Poświęcką. Przewidziano przebudowę już istniejących skrzyżowań lub budowę nowych (z ulicami: Krzywoustego, Sołtysowicką, Redycką, Kamieńskiego i Poświęcką i z dwoma łącznikami: łącznikiem al. Poprzecznej – to nowa ulica klasy Z – i łącznikiem ul. Redyckiej, w rejonie pętli autobusowej). Myśli się o budowie wiaduktu (nad linią kolejową nr 143). Powstaną też m.in. trzy mosty na Kanale Sołtysowickim. Inwestycję podzielono na 2 odcinki (etapy): odcinek nr 1 – od ul. Krzywoustego do ul. Kanonierskiej oraz łącznik do al. Poprzecznej i odcinek nr 2 – od ul. Kanonierskiej do ul. Poświęckiej.

Czego dotyczą konsultacje społeczne?

W czasie konsultacji będziemy rozmawiać o projekcie trasy alei Północnej, w szczególności na temat kwestii związanych z organizacją komunikacji zbiorowej i ciągów pieszo–rowerowych.

Konsultacje trwają do 14 lutego (wtorek). 31 stycznia (wtorek), o godz. 17.30, odbędzie się e-spotkanie. 2 lutego (czwartek) o 17.30  na spotkanie zaprosimy przedstawicieli Rad Osiedli, a w dniach 6 i 7 lutego  (poniedziałek i wtorek) w godzinach 17.30-19.00 odbędą się dyżury konsultacyjne w siedzibach Rad Osiedli, najpierw w siedzibie Rady Osiedla Sołtysowice, potem - w siedzibie Rady Osiedla Polanowice – Poświętne – Ligota. E- formularz wraz z opisem projektu trasy będzie dostępny na stronie od 31 stycznia do 14 lutego.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Jako organizatorom zależy nam, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. 

Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: odlot[at]feps.pl) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, postaramy się zapewnić Ci możliwość udziału w konsultacjach społecznych. 

Tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl