wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:45

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Podsumowujemy i uroczyście żegnamy 2023 rok w Mikrograntach

Za nami kolejny rok realizacji z wrocławianami i wrocławiankami ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty. Teraz czas na refleksje, plany na przyszłość i wspólną zabawę. 15 grudnia w Barbarze rozliczymy się z mijającym rokiem w Mikrograntach i z entuzjazmem przygotujemy się na rok 2024!

Uczcijmy kolejne 12 miesięcy wspólnych działań Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella! Piątkowe spotkanie o godzinie 17:30 rozpocznie krótka prezentacja statystyk i garść wspomnień dotyczących tegorocznych trzech naborów, w których mieszkańcy i mieszkanki zrealizowali/-ły 94 z 366 zgłoszonych inicjatyw o charakterze animacyjnym, edukacyjnym czy społeczno-kulturalnym.

Projekty współpracujących z nami osób fizycznych i grup nieformalnych, młodych organizacji pozarządowych oraz grup młodzieżowych otrzymały wsparcie nie tylko finansowe, lecz także organizacyjne, promocyjne, administracyjne czy logistyczne.

Spotkanie podsumowujące Mikrogranty 2023

Z kim udało nam się w tym roku współpracować, a na kogo wciąż czekamy? Dzięki czyjej pomocy inicjatywy mogły być jeszcze ciekawsze i bardziej rozbudowane? Na jakich osiedlach odbyły się integrujące spotkania? I jakie nowe trendy czy metody rozbudzania kreatywności i sąsiedzkiego zaangażowania pojawiły się w Waszych projektach?

Widzimy coraz większą różnorodność w proponowanych przez inicjatorów i inicjatorki pomysłach, co szczególnie nas cieszy – zależy nam na wspólnym budowaniu bezpłatnej oferty aktywności, skierowanej dla osób o rozmaitych zainteresowaniach. Posłuchajmy o tegorocznych efektach pracy mieszkańców i mieszkanek Wrocławia oraz poszukajmy inspiracji do dalszego działania.

Po ,,części oficjalnej’’ przejdziemy do integracji – luźnego quizu oraz rozmów przy rozgrzewającym naparze i pysznych przekąskach od Fundacji Mniej Więcej. A na finał dwa wspaniałe koncerty współpracujących z Mikrograntami zespołów – zagrają dla nas ukraiński chór Kapusta Band oraz Marina Mashtaler i Johannes Niehaus w duecie Kwit/квіт. Jak celebrować, to przy muzyce!

Wydarzenie w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B jest bezpłatne, ale obowiązują ZAPISY! 

Szczegółowy harmonogram

  • 17.30-17.40 | Powitanie | na scenie Dominika Kawalerowicz – Dyrektorka Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Jacek Pluta – Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia 
  • 17.40-18.10 | Mikrogranty 2023 – podsumowanie roku w liczbach i zjawiskach | opowiadają koordynatorki i koordynator ścieżek: Anna Bieliz, Alicja Pietrzyk, Kazimierz Szepiela 
  • 18.10-18.30 | MikroQuiz integracyjny – w roli wodzireja Krzysztof Ziental – Kierownik Działu ds. Partycypacji Wydziału Partycypacji Społecznej UM Wrocławia 

przerwa kawowo-przekąskowa 

  • 18.50-20.00 | Występy muzyczne – Kapusta Band oraz Kwit/квіт. 

Barbara jest miejscem dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami, w trakcie wydarzenia będzie możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej, a w razie potrzeby (zgłoszonej w formularzu zapisów) obecna będzie tłumaczka PJM oraz asystentka osób niepolskojęzycznych, z językiem ukraińskim. 

Do zobaczenia! 

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl