wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ostatni dzwonek! Kończy się nabór do Mikrograntów

Ostatni dzwonek! Kończy się nabór do Mikrograntów

Redakcja www.wroclaw.pl,

Już tylko do 15 maja mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą zgłaszać swoje propozycje na działania w drugim w tym roku naborze do Mikrograntów. Warsztaty edukacyjne, plenerowe koncerty, czy też zajęcia dla dzieci i seniorów – we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław i Fundacją Umbrella w wakacje i wczesną jesienią w całym mieście zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów!

Mikrogranty to prowadzony przez Strefę Kultury Wrocław i Fundację Umbrella ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego zgłosić można swoje propozycje z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym. Projekty zrealizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak swoje propozycje w naborze mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście. Ważne, by chciały działać w jego granicach.

Lato w mieście

– Wasze nowe pomysły będziemy wspólnie realizować latem i wczesną jesienią. To świetny czas na działania w plenerze, dlatego zachęcamy do poszukania zielonych terenów w waszej okolicy, które razem wypełnimy inicjatywami! – zachęcają organizatorzy.

Oprócz spotkań „na żywo”, w trwającym od 1 do 15 maja naborze wciąż zgłosić będzie można również propozycje działań w sieci oraz wydarzenia hybrydowe. Niezależnie od formuły, warto pamiętać, by propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu relacji. Pomysły będzie można zgłaszać poprzez formularze zgłoszeniowe, które 1 maja pojawią się na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty/.

Weź miasto w swoje ręce! 

Majowy nabór tradycyjnie podzielony został na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą)  i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. 

Mikrogranty trzy ścieżki

Mikrogranty skierowane są do osób z różnym doświadczeniem w prowadzeniu projektów, dlatego każda z nich może liczyć na pomoc organizatorów na każdym etapie przygotowań. – Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy wam zadbać o wszystkie niezbędne sprawy organizacyjne i bezpieczne warunki do działania – zapewniają organizatorzy naboru.

Przydatne dokumenty 

Szczegóły naboru, terminy konsultacji oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek: 

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

www.strefakultury.pl/Mikrogranty | kontakt: mikrogranty[at]strefakultury.pl Mikrogranty NGOwww.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo | kontakt: mikrograntyngo[at]sektor3.wroclaw.pl Mikrogranty młodzieżowewww.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Kontakt:mikrograntymlodziezowe[at]sektor3.wroclaw.pl 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl