wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ostatni dzwonek! Kończy się nabór do Mikrograntów
Mikrogranty materiały organizatorów
Mikrogranty

Już tylko do 15 maja mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą zgłaszać swoje propozycje na działania w drugim w tym roku naborze do Mikrograntów. Warsztaty edukacyjne, plenerowe koncerty, czy też zajęcia dla dzieci i seniorów – we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław i Fundacją Umbrella w wakacje i wczesną jesienią w całym mieście zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów!

Mikrogranty to prowadzony przez Strefę Kultury Wrocław i Fundację Umbrella ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego zgłosić można swoje propozycje z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym. Projekty zrealizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak swoje propozycje w naborze mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście. Ważne, by chciały działać w jego granicach.

Lato w mieście

– Wasze nowe pomysły będziemy wspólnie realizować latem i wczesną jesienią. To świetny czas na działania w plenerze, dlatego zachęcamy do poszukania zielonych terenów w waszej okolicy, które razem wypełnimy inicjatywami! – zachęcają organizatorzy.

Oprócz spotkań „na żywo”, w trwającym od 1 do 15 maja naborze wciąż zgłosić będzie można również propozycje działań w sieci oraz wydarzenia hybrydowe. Niezależnie od formuły, warto pamiętać, by propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu relacji. Pomysły będzie można zgłaszać poprzez formularze zgłoszeniowe, które 1 maja pojawią się na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty/.

Weź miasto w swoje ręce! 

Majowy nabór tradycyjnie podzielony został na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą)  i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. 

Mikrogranty trzy ścieżki

Mikrogranty skierowane są do osób z różnym doświadczeniem w prowadzeniu projektów, dlatego każda z nich może liczyć na pomoc organizatorów na każdym etapie przygotowań. – Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy wam zadbać o wszystkie niezbędne sprawy organizacyjne i bezpieczne warunki do działania – zapewniają organizatorzy naboru.

Przydatne dokumenty 

Szczegóły naboru, terminy konsultacji oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek: 

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

www.strefakultury.pl/Mikrogranty | kontakt: [email protected] 

Mikrogranty NGO

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo | kontakt: [email protected] 

Mikrogranty młodzieżowe

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Kontakt:[email protected] 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl