Jak urządzić ruch na Mostach Osobowickich?

Jak urządzić ruch na Mostach Osobowickich?

Konsultacje dotyczące Mostów Osobowickich: północnego i południowego

W świadomości wrocławian i wrocławianek istnieje jeden most Osobowicki, a tak naprawdę są dwa, północny i południowy. To jeden z bardziej newralgicznych punktów w ruchu ulicznym naszego miasta, korzystają z niego niemal wszystkie północne osiedla.

Zmieścimy się wszyscy?

W najbliższym czasie wybudowaną w 1897 r. przeprawę czeka remont, a mieszkańców miasta stu mostów – konsultacje społeczne. Podczas nich będziemy rozmawiać o tym, jak sprawić, by mosty odpowiadały na współczesne potrzeby komunikacyjne. Jeżdżą nimi autobusy i tramwaje, samochody osobowe i rowerzyści, chodzą po nich spacerowicze. Ponieważ to zabytek, będziemy też zastanawiać się, jak zachować jego zabytkowy charakter. 

Weź udział w tych konsultacjach społecznych. 15 kwietnia (w czwartek) o 17.30 odbędzie się e-spotkanie. Dwa dni później, w sobotę 17 kwietnia, w godz. 10.00-13.00, będziemy czekać na Was w punkcie konsultacyjnym – przy ul. Pasterskiej, na wale między mostami, ustawimy niebieski namiot konsultacyjny. A jeszcze przed tymi wydarzeniami zaprosimy na warsztaty (online) przedstawicieli samorządów osiedlowych zainteresowanych tym tematem. 

Przez cały czas trwania konsultacji będzie można również przesłać opinię za pomocą e-formularza.Twoja opinia będzie miała wpływ na sposób urządzenia ruchu na mostach Osobowickich. Konsultacje trwają do 5 maja 2021 r. (środa).

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Więcej aktualności