wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Jakie trasy tramwaju wodnego? [Raport z konsultacji]
Niebieskie tło. Rysunek nowoczesnego, niedużego promu, na wodzie. Napis "Tramwajem?" rys. K. Domżalska
Niebieskie tło. Rysunek nowoczesnego, niedużego promu, na wodzie. Napis "Tramwajem?"

Zapoznaj się z raportem konsultacji społecznych dotyczących pomysłu funkcjonowania tramwaju wodnego na Wrocławskim Węźle Wodnym.

Konsultacje miały na celu zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek na temat planu funkcjonowania tramwaju wodnego na Wrocławskim Węźle Wodnym. Opinie można było wyrazić podczas spotkań konsultacyjnych, narady konsultacyjnej oraz za pomocą e-formularza opinii z interaktywną mapą.

Podsumowanie

W trakcie konsultacji podnoszono kwestie bezpieczeństwa tramwaju wodnego, jego konkurencyjności i kompatybilności z innymi środkami komunikacji zbiorowej Wrocławia oraz konieczności integracji tras tramwaju z istniejącymi już ciągami pieszo–rowerowymi. Wyrażano obawy o wpływ tramwaju na istniejącą żeglugę rzeczną (statki wycieczkowe i pasażerskie) i na wygląd nabrzeża po zbudowaniu przystanków. Jednocześnie podkreślano pozytywne aspekty tego rozwiązania: ekologię, nawiązanie do historii miasta, “otwarcie się” na rzekę, rozładowanie korków w mieście.

Partnerzy lokalni konsultacji

Partnerami lokalnymi konsultacji była Fundacja Partycypacji Biorę udział, współodpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie spotkań konsultacyjnych, w czasie których jej przedstawicielki udzielały odpowiedzi na pytania mieszkańców i mieszkanek oraz merytorycznie wspierały realizatorów konsultacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkankom i mieszkańcom za udział w konsultacjach. Wasz głos jest ważny!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl